Linijinis paskolos grąžinimas

Linijinis paskolos grąžinimas yra paskolos grąžinimo būdas, kai paskolos gavėjas kiekvieną grąžinimo laikotarpį grąžina pastovią paskolos pagrindinės sumos dalį ir nuo likusios pagrindinės sumos sukauptas palūkanas.

Skirtingai nuo paskolos grąžinimo anuiteto būdu, kai bendra grąžintina suma (pagrindinė suma ir palūkanos kartu paėmus) kiekvieną laikotarpį yra vienoda, linijinio paskolos grąžinimo atveju bendra grąžintina suma laikui bėgant mažėja. Taip yra todėl, kad, mažėjant pagrindinei sumai su kiekvienu mokėjimu, mažėja ir palūkanų mokestis, kuris skaičiuojamas nuo likusios sumos.

Pavyzdžiui, 12 000 eurų paskolos, kurios metinė palūkanų norma yra 6%, o paskolos terminas – 12 mėnesių, mėnesinė pagrindinės sumos grąžinimo įmoka būtų 1 000 eurų. Tačiau pirmąjį mėnesį priskaičiuotos palūkanos būtų 60 eurų (12 000 EUR * 6% / 12 mėn.), tačiau antrąjį mėnesį palūkanos sumažėtų iki 55 eurų ((12 000 EUR – 1 000 EUR) * 6% / 12 mėn.) ir t. t. Taigi, bendra grąžintina suma iš pradžių yra didesnė ir kiekvieną mėnesį mažėja.

Pagrindinis linijinio grąžinimo metodo privalumas yra tas, kad bendra per paskolos laikotarpį sumokėtų palūkanų suma paprastai yra mažesnė, palyginti su anuiteto grąžinimo metodu. Tačiau trūkumas yra tas, kad pradinės įmokos yra didesnės.

Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo