Skolų tikrinimas: sužinokite kam ir kiek esate skolingas

Yra keletas būdų, kaip sužinoti kam ir kiek esate skolingas. Atlikti savo skolų tikrinimą galite pasinaudodami Lietuvos banko Paskolų rizikos duomenų baze, pasitikrindami savo kredito istoriją arba pasinaudoję antstolių teikiama informacija apie jūsų atžvilgiu pradėtas vykdyti antstolių bylas. Taip pat galite pasitikrinti ar turite skolų „Sodrai“ bei VMI.

Paskolų rizikos duomenų bazė

Lietuvos bankas administruoja Paskolų rizikos duomenų bazę. Joje kaupiama informacija apie paskolos gavėjus ir jiems suteiktas paskolas. Informaciją duomenų bazei teikia įvairios Lietuvos banko prižiūrimos finansų įstaigos.

Su asmeniniais duomenų bazėje esančiais duomenimis gali susipažinti visi fiziniai ir juridiniai asmenys. Tą padaryti galima prisijungus prie Paskolų rizikos duomenų bazės internetu, naudojantis elektroniniu tapatybės nustatymu arba pateikus nustatytos formos prašymą raštu vienu iš Lietuvos banko nurodytu būdu.

Daugiau informacijos ieškokite čia: https://www.lb.lt/lt/paskolu-rizikos-duomenu-baze

Kredito istorijos ataskaita

„Creditinfo Lietuva“ yra didžiausią duomenų bazė turintis kredito biuras, kaupiantis kreditingumo duomenis ir teikiantis ataskaitas kredito įstaigoms bei gyventojams.

Kiekvienas fizinis ir juridinis asmuo gali susipažinti su savo asmeniniais „Creditinfo Lietuva“ kredito biuro duomenų bazėje esančiais duomenimis. Tam reikia užsisakyti savo kredito istorijos ataskaitą. Gavę kredito istorijos kopiją, joje rasite informaciją apie savo turimus finansinius įsipareigojimus, taip pat įsiskolinimus, mokėjimų istoriją. Ataskaitoje taip pat bus pateikta informacija apie trečiųjų šalių domėjimąsi jūsų duomenimis bei jums priskirtas asmeninis kredito reitingas.

Daugiau informacijos ieškokite čia: https://www.manocreditinfo.lt/susipazinti-su-savo-asmens-duomenimis

Skolos antstoliams

Jei jus domina jūsų skolos antstoliams, su jomis galite susipažinti užsisakę „Creditinfo Lietuva“ antstolių vykdomų bylų ataskaitą arba pasinaudoję antstolių vykdomųjų bylų portalu antstoliai.lt

„Creditinfo Lietuva“ ataskaita kainuoja 17.95 EUR arba 39.95 EUR, atsižvelgiant į kokio tipo ataskaitos jums reikia. Antstoliai.lt yra nemokama alternatyva, kuria galite pasinaudoti prisijungę nuotoliniu būdu, naudojantis elektroniniu tapatybės nustatymu.

Apie „Creditinfo Lietuva“ ataskaitą daugiau informacijos ieškokite čia: https://www.manocreditinfo.lt/antstoliu-informacija
Apie antstoliai.lt alternatyvą daugiau informacijos ieškokite čia: https://www.antstoliai.lt/vbp/public

Skolos „Sodrai“

Apie savo privalomojo sveikatos draudimo bei valstybinio socialinio draudimo įmokų skolas galite sužinoti prisijungę prie savo asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui. Joje galėsite nemokamai sužinoti apie savo skolas, jų dydį, mokėtinus delspinigius ir kt.

Pasitikrinti ar nesate skolingi privalomojo sveikatos draudimo įmokų galima susiformavus suvestinę REP.41 Informacija apie apskaičiuotas ir sumokėtas privalomojo sveikatos draudimo įmokas.

Prisijungimas prie „Sodros“ paskyros gyventojui: https://gyventojai.sodra.lt/sodra-login/pub/REP41

Skolos VMI

Apie savo įsipareigojimus Valstybinei mokesčių inspekcijai galite sužinoti prisijungę prie Mano VMI sistemos. Pasirinkę skiltį Mokesčiai ir baudos, galėsite matyti savo deklaruotas mokesčių prievoles, skolas, delspinigius, palūkanas.

Prisijungimas prie Mano VMI sistemos: https://sso.vmi.lt/sso/login

Skolos pagal asmens kodą

Atkreipiame dėmesį, kad pasitikrinti savo įsipareigojimus, įsiskolinimus ar kitą informaciją naudojantis tik asmens kodu galimybės nėra. Atitinkamą informaciją galite gauti tik sekdami aukščiau pateiktų įstaigų prisijungimo ar prašymo teikimo instrukcijas.

Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo