Naftos kainaUrals naftos kaina: $59.18 JAV dolerių už barelį. Kaina atnaujinta: 2024-01-03.Naftos produktų kainas galite sekti čia: Kuro kainos.

Brent naftos kainos grafikas


Crude (WTI) naftos kainos grafikas


Naftos kainos prognozės

Naftos kainas įtakoja paklausa ir pasiūla (ją smarkiai įtakoja OPEC priimami sprendimai), geopolitiniai įvykiai, kitos aplinkybės.

Pastaruoju metu naftos kainos augo, o tam didelę įtaką turėjo Saudo Arabijos ir Rusijos priimti naftos gavybos mažinimo sprendimai. Šiuo metu (2023 m. rugsėjį) viešojoje erdvėje kalbama ir apie galimą triženklę naftos barelio kainą. Tačiau dėl neapibrėžtos geopolitinės ir ekonominės padėties bei naftos kainos priklausomybės nuo OPEC ir jos narių sprendimų yra sunku tiksliai prognozuoti naftos kainas.

Kas yra nafta?

Nafta, naftos kaina

Nafta yra Žemėje susikaupęs degus skystis, kuris yra vienas pagrindinių energijos šaltinių pasaulyje. Dėl šios priežasties ji dažnai vadinama juoduoju auksu. Iš naftos yra gaminamas benzinas, skystas kuras, žibalas, kitos chemijos pramonėje ir kitose srityse naudojamos medžiagos.

Kuo skiriasi Brent, Crude (WTI) ir Urals nafta?

Brent, Crude (WTI) ir Urals yra trys pagrindinės naftos rūšys. Jos skiriasi savo išgavimo vieta ir kai kuriomis savybėmis.

Brent nafta yra išgaunama Šiaurės jūroje, o jos pavadinimas kilo nuo Brent naftos telkinio pavadinimo. Brent nafta yra pagrindinis kitų naftos rūšių kainų nustatymo etalonas. Brent nafta yra lengva ir saldi, o tai reiškia, kad jos tankis ir sieros kiekis yra palyginti nedideli.

Crude (Western Texas Intermediary, WTI) yra Šiaurės Amerikoje išgaunama nafta. Jos pavadinimas kilo nuo Vakarų Teksaso regiono. Nors Brent nafta dominuoja nustatant pasaulines naftos kainas, WTI yra pagrindinis naftos kainų etalonas nustatant naftos kainas JAV. Kaip ir Brent, WTI taip pat priskiriama prie lengvos ir saldžios naftos, nors jos API sunkis yra šiek tiek didesnis, o tai reiškia, kad jos tankis šiek tiek skiriasi.

Urals nafta yra išgaunama Rusijoje. Jos pavadinimas kilo nuo Uralo kalnų. Urals nafta yra pagrindinė Rusijos eksportuojama naftos rūšis. Jos kaina dažnai lyginama su Brent naftos kaina, tačiau dėl kitokios sudėties ji paprastai būna pigesnė. Urals nafta yra rūgšti ir vidutinio sunkumo. Tai reiškia, kad joje yra didelis sieros kiekis, todėl reikalingos didesnės investicijos jos perdirbimui. Pastaruoju metu Urals naftos kaina sumažėjo dėl Rusijai pritaikytų sankcijų.

Plačiau apie investavimą į naftą galite skaityti čia: Investavimas į naftą.

Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo