Paskolos iš žmonių

Palyginkite paskolų iš žmonių pasiūlymus ir raskite visą reikiamą informaciją apie tai, kaip gauti paskolą iš žmonių, kuri atitiktų Jūsų poreikius ir reikalavimus.
FinBee

Finbee

Paskolos suma: Nuo 300€ iki 25 000€
Paskolos terminas: Nuo 12 mėn. iki 84 mėn.
Palūkanų norma: Nuo 7%
BVKKMN: Nuo 15%
Sutarties sudarymo mokestis: Nuo 1% iki 6%
Mėnesinis administravimo mokestis: Nuo 0.17% iki 0.58%
+ Privalumai ir trūkumai
Tipinis paskolos pavyzdys: skolinantis 1000 EUR 5 metų terminui, išmokama paskolos suma - 940 EUR, fiksuotoji metinė palūkanų norma 10 proc., vienkartinis sutarties sudarymo mokestis – 4%, vienkartinis kreditingumo vertinimo mokestis - 20 EUR, mėnesinis administravimo mokestis – 0.37 % nuo paskolos likučio/mėn., BVKKMN (Bendroji vartojimo kredito kainos metinė norma) – 17.76 proc., įmokos suma – 23.09 EUR/mėn., visa grąžinama paskolos suma – 1385.23 EUR.
Paskolu klubas

Paskolų klubas

Paskolos suma: Nuo 100€ iki 30 000€
Paskolos terminas: Nuo 1 mėn. iki 120 mėn.
Palūkanų norma: Nuo 5%
BVKKMN: Nuo 10%
Sutarties sudarymo mokestis: -
Mėnesinis administravimo mokestis: Nuo 4.9%
+ Privalumai ir trūkumai
Pavyzdžiui, skolinantis 1000 €, sutartį sudarant 24 mėn. laikotarpiui: fiksuotoji metinė palūkanų norma – 5%, BVKKMN – 10.18%, sutarties administravimo mokestis – 0 €, tarpininkavimo mokestis – 51.59 € (įtrauktas į eilines mėnesio įmokas), bendra mokėtina palūkanų suma 24 mėn. laikotarpiui – 52.88 €, bendra kredito gavėjo mokama suma – 1104.47 €, eilinė mėnesio įmoka – 46.02 €.
savy

Savy

Paskolos suma: Nuo 300€ iki 30 000€
Paskolos terminas: Nuo 3 mėn. iki 120 mėn.
Palūkanų norma: Nuo 5%
BVKKMN: Nuo 12.33%
Sutarties sudarymo mokestis: 1.0% - 8.5%
Mėnesinis administravimo mokestis: 0.1% - 0.85%
Pavyzdžiui, skolinantis 2000 EUR, sutartį sudarant 24 mėn. terminui, fiksuotoji metinė palūkanų norma - 5%, tarpininkavimo mokestis 4.7%, mėnesinis tarpininkavimo mokestis 0.29%, BVKKMN (bendroji vartojimo kredito kainos metinė norma) - 17.5%, eilinės mėnesio įmokos suma - 93.54 EUR, Jums pervedama paskolos suma - 2000 EUR, visa grąžinama paskolos suma - 2338.96 EUR.

Kas yra paskola iš žmonių?

Paskolos iš žmonių yra per tarpusavio skolinimo platformas išduodamos paskolas. Paskolas įprastai finansuoja investuotojai, tarpininkaujant platformos operatoriui. Per tarpusavio skolinimo platformas gali būti išduodamos įvairios paskolos, tačiau dažniausiai skolinamasi vartojimui. 

Daugiau paskolų pasiūlymų ieškokite čia: Paskolos.

Kaip palyginti ir išsirinkti geriausią paskolą iš žmonių?

Lietuvoje veikia kelios tarpusavio skolinimo platformos. Su bazinėmis jų sąlygomis galite susipažinti aukščiau pateiktoje Finero paskolų iš žmonių palyginimo lentelėje.

Norėdami sužinoti ir palyginti tikslias paskolos sąlygas ir tikrąją paskolos kainą, turėsite kreiptis į bent kelis tarpusavio skolinimo platformų operatorius.

Visais atvejais, lyginant ir vertinant tarpusavio skolinimo platformos pasiūlymus, prieš imant paskolą rekomenduojama atsižvelgti į šiuos dalykus.

 • BVKKMN ir BVKGMS. Tai – tikrąją paskolos kainą nurodantys rodikliai, kurie apima ne tik palūkanų mokėjimus, bet ir kitus mokesčius.
 • Paskolos suma ir terminas. Nepaisant skirtumų tarp minimalių ar vidutinių paskolos kainų, kredito davėjai gali taikyti skirtingus įkainius skirtingo dydžio ir termino paskoloms. Tai, kad vienas paskolos davėjas suteikia pigiausią trumpalaikę vartojimo paskolą, nereiškia, kad jo siūlomos sąlygos bus geriausios ilgalaikei paskolai.
 • Paskolos akcijos ir išskirtinės sąlygos. Vartojimo paskoloms dažnai yra taikomos akcijos, pateikiami pasiūlymai skolintis išskirtinėmis sąlygomis. Pasidomėkite tokiomis sąlygomis ir savo galimybėmis jomis pasinaudoti. Tai gali padėti ženkliai sumažinti bendrą už vartojimo kreditą mokamą kainą.
 • Kitos susijusios paslaugos ir jų kaina. Kartais gali prireikti pasinaudoti papildomomis, su kreditu susijusiomis paslaugomis (grąžinimo termino prasitęsimu, išankstiniu grąžinimu, dokumentų išrašų gavimu ir kt.). Pasidomėkite, kokias galimybes siūlo skirtingi paskolos davėjai ir kokie yra jų taikomi įkainiai šioms paslaugoms.
 • Paskolos gavimo trukmė. Vienur vartojimo paskolą galima gauti dar tą pačią darbo dieną. Kitur – gali reikėti palaukti bent kelias darbo dienas ar ilgiau. Jei tai, kaip greitai galite pasiskolinti jums yra svarbu, nepamirškite įvertinti šio faktoriaus.
 • Klientų atsiliepimai ir įvertinimai. Paieškokite informacijos internete apie tai, kaip klientai vertina paskolos davėjus. Tai leis susidaryti tikslesnę nuomonę apie sunkiau išmatuojamus faktorius (klientų aptarnavimą ir vertinimą, patogumą naudotis paslaugomis, gebėjimą spręsti klientų problemas ir kita).

Paskolos iš žmonių privalumai ir trūkumai

Prieš imant paskolą iš žmonių būtina įvertinti šios paslaugos privalumus ir trūkumus.

Privalumai

Trūkumai

 • Skolinantis per tarpusavio skolinimo platformas nereikia palikti užstato (įkeisti turto).
 • Paskolos iš žmonių sąlygos yra nustatomos individualiai.
 • Paskolos išdavimas per tarpusavio skolinimo platformas gali užtrukti ilgiau, nei imant paskolą iš tradicinio paskolos davėjo.
 • Tarpusavio skolinimo platformos operatorių taikomi paskolos mokesčiai dažniausiai būna didesni nei kitų paskolos davėjų.
 • Lietuvoje veikia tik kelios tarpusavio skolinimo platformos.

Patarimai prieš imant paskolą iš žmonių

Imant paskolą iš žmonių svarbu pasinaudoti gerosiomis skolinimosi praktikomis. Pateikiame sąrašą dažniausiai ekspertų rekomenduojamų patarimų imant paskolą.

 • Įvertinkite savo finansines galimybes gauti paskolą, laiku ją grąžinti bei laiku atlikti mėnesines kredito įmokas. Nepamirškite, kad laiku nevykdomi įsipareigojimai gali neigiamai paveikti jūsų kredito istoriją, o taip pat ir ilgalaikes perspektyvas paskolai gauti.
 • Įvertinkite finansavimo alternatyvas (pvz. lizingą, kitu paskolų davėjų pasiūlymus) ir nuspręskite, ar paskola iš žmonių geriausiai atitinka jūsų poreikį.
 • Palyginkite skirtingų tarpusavio skolinimo platformų operatorių ir kitų paskolos davėjų siūlomas skolinimosi sąlygas. Kreipkitės į bent kelis geriausias sąlygas siūlančius kredito davėjus..
 • Paskolos davėjai atliks kreditingumo vertinimą ir, jei atitiksite reikalavimus paskolai gauti, pateiks jums standartinės informacijos apie kreditą formą. Įvertinkite skirtingų paskolos davėjų pasiūlymų tikrąją paskolos kainą pagal BVKKMN ir BVKGMS.
 • Prieš galutinai apsisprendžiant ir pasirašant sutartį, detaliai susipažinkite su sutarties sąlygomis. Kylant klausimams, kreipkitės į paskolos davėją.

Kas gali gauti paskolą iš žmonių?

Pagrindiniai reikalavimai vartojimo paskolai iš žmonių gauti yra numatomi Vartojimo kredito įstatyme ir Atsakingojo skolinimo nuostatuose. Tačiau vartojimo kredito davėjai gali taikyti ir papildomus reikalavimus. Pagal pagrindinius ir dažniausiai taikomus reikalavimus, paskolos gavėjas:

 • Turi būti ne jaunesnis nei 18 metų amžiaus.
 • Turi būti Lietuvos Respublikos pilietis arba turėti leidimą nuolat gyventi šalyje.
 • Turi turėti bent 4 mėnesių nepertraukiamą darbo stažą paraiškos teikimo metu ir stabilias pajamas.
 • Negali turėti įsipareigojimų, viršijančių 40% gaunamų mėnesio pajamų.
 • Negali turėti įsiskolinimų bei pradelstų mokėjimų.

Kredito istoriją ir kredito reitingą kiekvienas kredito davėjas vertina individualiai bendro kreditingumo vertinimo metu.

Kaip gauti paskolą iš žmonių?

Norint gauti paskolą iš žmonių, rekomenduojame sekti šiuos žingsnius:

 1. Įsitikinkite, kad atitinkate aukščiau aprašytus bazinius vartojimo paskolos gavimo reikalavimus.
 2. Palyginkite skirtingų tarpusavio skolinimo platformų operatorių pasiūlymus ir jų sąlygas. Pasinaudokite jų paskolos skaičiuoklėmis, kad galėtumėte tiksliau įvertinti preliminarias paskolos sąlygas atsižvelgiant į jūsų norimą pasiskolinti sumą bei sutarties terminą.
 3. Kreipkitės į daugiau nei vieną platformos operatorių. Taip pat rekomenduojame kreiptis ir į kitus paskolos davėjus, siūlančius ekvivalenčią paslaugą
 4. Gavę konkrečius pasiūlymus juos palyginkite, išsirinkite geriausią bei pasirašykite sutartį.

Atkreipiame dėmesį, kad kiekvienas vartojimo kredito davėjas yra nustatęs skirtingas paskolos gavimo procedūras. Todėl norint sužinoti, kaip gauti konkretaus vartojimo kredito davėjo paskolą, su procesu reikėtų susipažinti jo interneto svetainėje.

Kam skirtos paskolos iš žmonių?

Kaip ir kitos vartojimo paskolos, per tarpusavio skolinimo platformas gauta paskola iš žmonių dažniausiai panaudojama šiems tikslams:

 • Brangesnių paskolų, greitųjų kreditų ar kredito kortelių įsipareigojimų refinansavimui.
 • Medicininių išlaidų padengimui.
 • Būsto remontui ar renovacijai.
 • Automobiliui įsigyti.
 • Netikėtoms išlaidoms padengti.
 • Vestuvėms, kelionei ar kitoms didesnėms išlaidoms padengti.

Alternatyvos paskolai iš žmonių

Jei nemanote, kad paskola iš žmonių yra geriausias pasirinkimas, dauguma paskolos davėjų gali pasiūlyti įvairių alternatyvų.

 • Tradicinės vartojimo paskolos. Bankų, kredito unijų ir kitų įstaigų išduodamos vartojimo paskolos gali būti identiška alternatyva paskolai iš žmonių. Plačiau: Vartojimo paskolos.
 • Lizingas. Lizingas, dar vadinama išperkamąją nuoma, yra viena iš alternatyvų vartojimo paskolai. Lizingas įprastai kainuoja pigiau nei vartojimo paskola, tačiau jis gali reikalauti pradinio įnašo bei yra skirtas konkrečiai prekei ar paslaugai įsigyti (pinigai niekada nepasiekia jūsų banko sąskaitos). 
 • Kredito linija. Kredito linija yra finansavimo paslauga, kuomet kreditorius suteikia teisę naudotis tam tikra suma pinigų, o palūkanos mokamos tik už panaudotą sumą. Tokia paslauga suteikia daugiau lankstumo ir yra tinkamiausia, kai tiksliai nežinote, kiek pinigų gali prireikti. PlačiauKredito linija.
 • Kredito kortelė. Kredito kortelės veikia tokiu pačiu principu, kaip ir kredito linija. Tačiau šiuo atveju papildomai gaunate galimybe naudotis ir atsiskaityti kortele. PlačiauKredito kortelės.
 • Paskolos su užstatu. Esant didesnėms išlaidoms,galite apsvarstyti paskolą su užstatu. Jums reikės įkeisti turtą bei galimai įnešti pradinį įnašą, tačiau galėsite tikėtis mažesnės finansavimo kainos. PlačiauPaskolos su užstatu.
Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo