Kaip atsikratyti skolų?

Skolos – žodis, nuo kurio kiekvienam žmogui per nugarą gali perbėgti šiurpas. Tačiau tai yra neatsiejama daugelio žmonių finansinio gyvenimo dalis. Skolos nėra savaime blogos, o tinkamai valdomos gali būti naudinga priemonė, suteikianti galimybių, kurių neturėtumėte be jų. Tačiau kai skola tampa nekontroliuojama, ji gali tapti nepakeliama našta ir gali turėti reikšmingų finansinių pasekmių.

Būtent todėl skolų atsikratymas yra labai svarbus žingsnis siekiant pagerinti savo finansinę padėtį ir ateities perspektyvas. Sumažinus skolas ar jomis atsikračius gali pagerėti kredito istorija, o tai gali būti labai naudinga skolinantis ateityje. Žemiau pateikiame patarimus, kaip atsikratyti skolų ir pagerinti savo finansinę būklę.

Skolų susidarymo priežastys

Prieš bandant atsikratyti skolų, pirmiausia reikia suprasti, kaip jos susidaro. Nors kiekvieno skolininko aplinkybės gali būti labai skirtingos, pateikiame keletą dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kurios lemia skolų susidarymą.

Pernelyg didelis išlaidavimas

Pernelyg didelis išlaidavimas yra viena dažniausių skolų susidarymo priežasčių. Šis įprotis dažnai kyla iš noro išlaikyti gyvenimo būdą, kurio negalima pateisinti gaunamomis pajamomis. Dažniausiai skolos susikaupia tuomet, kai skolinamasi pirmo būtinumo prekėms.

Asmeninio biudžeto nebūvimas

Nevedant asmeninio biudžeto, sunku sekti ir kontroliuoti pajamas ir išlaidas. Dėl to dažnai galima išleisti daugiau, nei uždirbama, ko pasekoje susidaro bei didėja skola. Apskritai, finansinio raštingumo stoka yra viena svarbiausių priežasčių, kodėl žmonės įsiskolina.

Netikėtos didelės išlaidos

Netikėtos, bet neatidėliotinos išlaidos gali būti dar viena priežastis, kodėl susidaro skolos. Tai gali būti neatidėliotinos medicininės išlaidos ar automobilio bei būsto remonto darbai. Tokiais atvejais padengti išlaidas yra būtina, bet dažnai santaupos tam gali būti nepakankamos. Netinkamos skolinimosi praktikos ar kitos aplinkybės gali privesti prie skolų susidarymo.

Nedarbas arba sumažėjusios pajamos

Darbo netekimas arba pajamų sumažėjimas gali smarkiai paveikti žmogaus gebėjimą vykdyti nuolatinius finansinius įsipareigojimus. Dėl to asmenys dažnai renkasi remtis paskolomis, kad galėtų padengti kasdienes išlaidas ar vykdyti finansinius įsipareigojimus, todėl ilgainiui kaupiasi skolos.

Santaupų trūkumas

Neturint pakankamai santaupų, bet koks finansinis iššūkis gali privesti prie skolinimosi ir skolų susidarymo,

Suvokus šias dažniausiai pasitaikančias skolų susidarymo priežastis galima geriau įvertinti strategijas, kuriomis galima vadovautis norint atsikratyti skolų.

Patarimai, kaip atsikratyti skolų

Pateikiame dažniausiai ekspertų minimus patarimus, kuriais remiantis galima greičiau ir sėkmingiau atsikratyti skolomis ir įsiskolinimais.

Skolų auditas

Pirmasis žingsnis siekiant atsikratyti skolų – suprasti, kam ir kiek esate skolingi. Sudarykite išsamų visų savo skolų sąrašą, įskaitant kredito kortelių likučius, paskolas ir bet kokias kitas skolų formas. Prie kiekvienos iš jų užsirašykite kreditorių, bendrą skolos sumą, minimalų mėnesinį mokėjimą ir palūkanų normą. Taip susidarysite aiškų vaizdą apie savo įsipareigojimus.

Biudžeto sudarymas

Asmeninis biudžetas yra svarbi priemonė, kuri gali padėti jums kontroliuoti savo finansus ir atsikratyti susidariusiomis skolomis. Biudžete turėtų būti išsamiai aprašytos jūsų pajamos, būtinosios išlaidos, nebūtinosios išlaidos, santaupos ir įsipareigojimai. Sudarę biudžetą, į jį įtraukite konkrečią dalį, skirtą skoloms grąžinti. Tai padės jums tiksliai įvertinti savo asmeninę finansinę padėtį ir realias galimybes grąžinti skolas.

Pajamų ir santaupų didinimas

Norėdami grąžinti paskolas ir atsikratyti skolomis, ieškokite būdų, kaip padidinti savo pajamas. Tuo pat metu stenkitės didinti santaupas mažindami nebūtiniausias išlaidas arba ieškodami pigesnių alternatyvų. Papildomas pajamas ir santaupas galima nukreipti skoloms grąžinti.

Išlaidų mažinimas

Peržiūrėkite savo dabartinius išlaidavimo įpročius ir nustatykite sritis, kuriose galite sumažinti savo išlaidas. Bet kokius sutaupytus pinigus reikėtų skirti skoloms padengti.

Paskolų refinansavimas

Refinansavimas – tai turimų paskolų pakeitimas nauja paskola su palankesnėmis sąlygomis, pavyzdžiui, mažesne palūkanų norma. Tai gali sumažinti mėnesines įmokas ir atlaisvinti pinigų, kuriuos galima panaudoti kitoms skoloms padengti.

Derybos su kreditoriais

Daugelis kreditorių yra pasirengę derėtis dėl skolos grąžinimo sąlygų pakeitimų, jei paskolos gavėjas susiduria su sunkumais vykdyti savo įsipareigojimus. Jums gali pavykti sumažinti palūkanų normas, atidėti kredito įmokas arba pakoreguoti mokėjimo grafiką.

Pirmiausia grąžinkite didesnių palūkanų paskolas

Grąžinant paskolas, visada pirmiausia stenkitės grąžinti paskolas su didžiausiomis palūkanomis. Tai nereiškia, kad neturėtumėte vykdyti kitų savo įsipareigojimų, tačiau jei įvykdžius visus minimalius įsipareigojimus jums atlieka laisvų pinigų, paskirkite juos paskolų su didžiausiomis palūkanomis grąžinimui.

Išankstinis paskolos grąžinimas

Jei įmanoma, stenkitės mokėti daugiau nei minimalią paskolos mėnesinę įmoką. Papildoma suma sumažinsite pagrindinę skolos sumą, o kartu ir nuo jos besikaupiančias palūkanas.

Neimkite naujų paskolų

Grąžindami esamas skolas, atsispirkite pagundai imti naujas paskolas, nebent tai būtų paskolų refinansavimas, kuris padėtų sumažinti bendrą turimų įsipareigojimų dydį, palūkanas ir mėnesio įmokas. Kitu atveju, papildomos paskolos tik apsunkins galimybę išsivaduoti nuo skolų.

Kaip išvengti skolų ir neįskolinti?

Skolų atsikratymas – tik viena medalio pusė. Lygiai taip pat svarbu imtis priemonių, kad skolos ir įsiskolinimai nesusidarytų. Žemiau – keletas patarimų, kaip neįsiskolinti.

Sveiki finansiniai įpročiai

Norint išvengti skolų, labai svarbu ugdyti ir palaikyti sveikus finansinius įpročius. Tai apima reguliarų reguliarų pajamų atidėjimą į santaupas, biudžeto sudarymą ir jo laikymąsi, sąskaitų apmokėjimą laiku ir išlaidų kontrolę. Reguliariai peržiūrėkite ir koreguokite savo finansinius įpročius, kad jie atitiktų jūsų dabartines pajamas ir gyvenimo būdą.

Atsakingas skolinimasis

Nors paskolos ir kreditai gali būti puiki finansinė priemonė, jei jomis naudojamasi atsakingai, neatsakingas skolinimasis gali privesti prie skolų susidarymo. Naudokitės kreditu ir paskolomis tik planuotiems pirkiniams, o ne impulsyviems pirkiniams. Taip pat prieš skolinantis susipažinkite su paskolų sąlygas, žinokite savo teises bei atsakomybes.

Paskolų palyginimas

Jei turite imti paskolą, būtinai palyginkite skirtingų paskolos davėjų pasiūlymus. Prieš priimdami sprendimą, pasidomėkite palūkanų normomis, mokesčiais ir kitomis sąlygomis. Pasirinkite ekonomiškiausią ir jūsų situacijai priimtiniausią variantą.

Laikydamiesi šių patarimų galite išvengti skolų susidarymo.

Apibendrinimas

Skolos gali atrodyti kaip neįveikiama kliūtis, tačiau laikantis šių patarimų ir imantis prevencinių priemonių, įmanoma susigrąžinti finansinę kontrolę į savo rankas. Suprasdami savo skolų susidarymo priežastis ir žinodami kaip atsikratyti skolų, jūs galite sėkmingai tą pasiekti. Be to, ugdydami sveikus finansinius įpročius ir atsakingai skolindamiesi, galite ne tik ištrūkti iš skolų rato, bet ir padėti tvirtą pagrindą saugiai finansinei ateičiai.

Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo