Pinigų perlaidos

Kas yra pinigų perlaida?

Pinigų pervedimai – tai elektroninis lėšų pervedimas iš vieno asmens ar organizacijos kitam. Priklausomai nuo siuntėjo ir gavėjo poreikių, tai gali būti atliekama šalies viduje arba tarptautiniu mastu. Pinigų pervedimai yra būtini atliekant įvairias operacijas, įskaitant sąskaitų apmokėjimą, perlaidų siuntimą šeimos nariams užsienyje arba verslo mokėjimų palengvinimą.

Yra kelios pinigų pervedimų rūšys, įskaitant tradicinius būdus, pavyzdžiui, bankinius pervedimus (bankiniai pervedimai ir ACH pervedimai), šiuolaikinius būdus, pavyzdžiui, internetines pinigų pervedimo paslaugas („PayPal”, „TransferWise”), mobiliųjų mokėjimų paslaugas („Venmo”, „Zelle”, „Cash App”) ir kriptovaliutų pervedimus („Bitcoin”, „Ethereum”, „Ripple”). Kiekvienas metodas turi savo privalumų ir trūkumų, į kuriuos naudotojai turi atsižvelgti, kad pasirinktų geriausią variantą pagal savo konkrečius poreikius.

Tradiciniai pinigų perlaidos būdai

Elektroniniai pervedimai – tai elektroninis lėšų pervedimas iš vienos banko sąskaitos į kitą. Jie paprastai naudojami didelėms operacijoms, pavyzdžiui, perkant nekilnojamąjį turtą arba pervedant pinigus tarptautiniu mastu. Elektroniniai pervedimai atliekami palyginti greitai: vietiniai pervedimai trunka nuo kelių valandų iki vienos dienos, o tarptautiniai – iki kelių darbo dienų. Tačiau jie paprastai būna brangesni už kitus būdus, nes mokesčiai už vieną operaciją, priklausomai nuo banko ir pervedamos sumos, svyruoja nuo 15 iki 50 JAV dolerių.

Tradiciniai pinigų pervedimo būdai turi tam tikrų privalumų, tokių kaip saugumas, patikimumas ir platus pripažinimas. Bankai yra griežtai reguliuojami, todėl užtikrinama, kad jūsų lėšos būtų apsaugotos viso pervedimo proceso metu. Tačiau šie metodai turi ir trūkumų, pavyzdžiui, dideli mokesčiai už bankinius pervedimus ir lėtesnis ACH pervedimų apdorojimo laikas. Be to, taikant tradicinius metodus gali būti reikalaujama, kad gavėjai turėtų banko sąskaitą, o tai ne visiems gali būti įmanoma, ypač gyventojams, kurie turi nepakankamai bankų arba neturi jų sąskaitų.

Šiuolaikiniai pinigų pervedimo būdai

Internetinės pinigų pervedimo paslaugos

 • PayPal. PayPal yra populiari internetinė pinigų pervedimo paslauga, leidžianti vartotojams siųsti ir gauti lėšas tiek šalies viduje, tiek tarptautiniu mastu. Turėdami „PayPal” paskyrą, naudotojai gali atlikti mokėjimus, apsipirkti internetu ir pervesti pinigus draugams bei šeimos nariams. „PayPal” plačiai priimama ir ja galima naudotis daugiau nei 200 šalių. Pinigų siuntimas toje pačioje šalyje paprastai yra nemokamas, tačiau už tarptautinius pervedimus gali būti taikomi mokesčiai, priklausantys nuo sandorio sumos ir paskirties šalies.
 • TransferWise (dabar Wise). „Wise”, anksčiau žinoma kaip „TransferWise”, yra internetinė pinigų pervedimo paslauga, kurios pagrindinis tikslas – teikti pigius tarptautinius pervedimus. „Wise” siūlo konkurencingus valiutų keitimo kursus, nes taiko vidutinį rinkos kursą ir neprideda jokių antkainių. Vartotojai gali siųsti pinigus į daugiau nei 70 šalių, o platforma palaiko kelių valiutų sąskaitas, todėl tinka keliautojams, laisvai samdomiems darbuotojams ir įmonėms. Paprastai „Wise” pervedimų mokesčiai yra mažesni nei tradicinių banko pervedimų, tačiau jie skiriasi priklausomai nuo naudojamų valiutų ir pervedamos sumos.
 • Payoneer. Payoneer yra dar viena internetinė pinigų pervedimo paslauga, kuri pirmiausia skirta įmonėms ir laisvai samdomiems darbuotojams. Naudotojai gali siųsti ir gauti mokėjimus keliomis valiutomis, todėl ji puikiai tinka tarptautinėms operacijoms. Payoneer siūlo iš anksto apmokėtą Mastercard kortelę, kuria naudotojai gali naudotis pirkdami internetu, išsiimdami pinigus iš bankomatų arba atlikdami operacijas prekybos vietose. Mokesčiai už „Payoneer” paslaugas skiriasi priklausomai nuo operacijos tipo, valiutos ir šalies.

Mobiliųjų mokėjimų paslaugos

 • Venmo. Venmo – tai „PayPal” priklausanti mobiliųjų mokėjimų paslauga, skirta greitiems ir paprastiems pinigų pervedimams tarp draugų ir šeimos narių. Vartotojai gali susieti savo banko sąskaitas, kredito ar debeto korteles su „Venmo” paskyra ir siųsti pinigus kitiems vartotojams vos keliais bakstelėjimais išmaniuoju telefonu. Paprastai „Venmo” pervedimai yra nemokami vietinėms operacijoms, kai naudojama banko sąskaita arba debetinė kortelė, tačiau gali būti taikomi mokesčiai už kredito kortelės operacijas arba mokėjimų už prekes ir paslaugas gavimą.
 • Zelle. Zelle yra mobiliųjų mokėjimų paslauga, kurią palaiko didžiųjų JAV bankų tinklas, leidžianti naudotojams per kelias minutes pervesti pinigus tiesiai iš vienos banko sąskaitos į kitą. Norėdami naudotis „Zelle”, tiek siuntėjas, tiek gavėjas turi turėti banko sąskaitas dalyvaujančiuose bankuose. Pervedimai per „Zelle” paprastai yra nemokami ir jiems nereikia jokių papildomų programėlių ar paskyrų, nes paslauga integruota į esamas bankų internetinės ir mobiliosios bankininkystės platformas.
 • Cash App. Bendrovės „Square Inc.” sukurta „Cash App” yra mobiliųjų mokėjimų paslauga, leidžianti naudotojams akimirksniu siųsti ir gauti pinigus, investuoti į akcijas ar bitkoinus ir net gauti tiesioginio indėlio mokėjimus. Cash App” siūlo nemokamą debeto kortelę, vadinamą „Cash Card”, kurią naudotojai gali naudoti pirkiniams pirkti arba išsiimti grynųjų pinigų bankomatuose. Nors dauguma „Cash App” operacijų yra nemokamos, gali būti taikomi mokesčiai už momentinius pervedimus, kredito kortelių operacijas arba operacijas su „Bitcoin”.

Kriptovaliutų pervedimai

 • Bitcoin. Bitkoinas yra pirmoji ir žinomiausia kriptovaliuta, leidžianti naudotojams siųsti ir gauti lėšas decentralizuotame tarpusavio tinkle. Bitkoinų pervedimai yra palyginti greiti ir gali būti atliekami nenaudojant tarpininkų, pavyzdžiui, bankų ar mokėjimo procesorių. Pervedimų „Bitcoin” sandorių mokesčiai paprastai yra mažesni nei tradicinių metodų, tačiau jie gali skirtis priklausomai nuo tinklo perkrovos ir sandorio skubumo.
 • Ethereum. Ethereum yra dar viena populiari kriptovaliutų ir blokų grandinės platforma, palaikanti ne tik savo gimtosios valiutos eterio (ETH) pervedimus, bet ir decentralizuotų taikomųjų programų bei išmaniųjų sutarčių kūrimą. Ethereum pervedimai paprastai yra greitesni ir pigesni nei Bitcoin pervedimai, tačiau mokesčiai vis tiek gali svyruoti priklausomai nuo tinklo naudojimo.
 • Ripple (XRP). Ripple yra kriptovaliuta ir mokėjimo tinklas, sukurtas specialiai tarptautiniams pinigų pervedimams ir perlaidoms. Gimtąja „Ripple” valiuta XRP galima palengvinti greitus ir nebrangius tarptautinius pervedimus tarp skirtingų valiutų.

Šiuolaikiniai pinigų pervedimo metodai turi keletą privalumų, palyginti su tradiciniais metodais. Jie paprastai yra greitesni, patogesni ir dažnai ekonomiškesni. Internetinės ir mobiliojo ryšio mokėjimo paslaugos leidžia lengvai ir akimirksniu atlikti pervedimus, todėl idealiai tinka kasdienėms operacijoms ir smulkiems mokėjimams. Kriptovaliutų pervedimai yra alternatyva tiems, kurie teikia pirmenybę decentralizuotai ir sienų neturinčiai mokėjimo sistemai, todėl gali sumažėti tarptautinių pervedimų mokesčiai ir apdorojimo laikas.

Tačiau šiuolaikiniai metodai turi ir tam tikrų trūkumų. Kyla susirūpinimas dėl saugumo ir galimos sukčiavimo rizikos, ypač naudotojams, kurie nėra susipažinę su technologijomis ar geriausia savo sąskaitų apsaugos praktika. Be to, kai kurie šiuolaikiniai metodai, pavyzdžiui, tam tikros mobiliųjų mokėjimų paslaugos ar kriptovaliutos, gali būti plačiai priimami ne visoms operacijoms arba ne visose šalyse. Galiausiai, svyruojanti kriptovaliutų vertė gali kelti riziką naudotojams, kurie savo lėšas laiko šiame skaitmeniniame turte.

Tarptautinės pinigų perlaidos

Piniginių perlaidų svarba

Pinigų perlaidos – tai lėšos, kurias migrantai siunčia į savo gimtąsias šalis ir kurios atlieka svarbų vaidmenį daugelio besivystančių šalių ekonomikoje. Jos teikia finansinę paramą šeimoms, padeda mažinti skurdą ir skatina ekonomikos augimą. Milijonų žmonių gerovei visame pasaulyje labai svarbu užtikrinti, kad piniginių perlaidų paslaugos būtų prieinamos, įperkamos ir veiksmingos.

Veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti pervedant pinigus tarptautiniu mastu

 • Valiutų keitimo kursai. Valiutų kursai – tai vienos valiutos vertė kitos valiutos atžvilgiu, ir jie atlieka svarbų vaidmenį atliekant tarptautinius pinigų pervedimus. Labai svarbu palyginti skirtingų pervedimo paslaugų siūlomus valiutų keitimo kursus, kad užtikrintumėte, jog už savo pinigus gausite geriausią vertę. Kai kurios paslaugos gali siūlyti mažesnius mokesčius, tačiau jų valiutų keitimo kursai gali būti mažiau palankūs, todėl galiausiai pervedimas gali būti brangesnis.
 • Pervedimo mokesčiai. Pervedimo mokesčiai – tai išlaidos, susijusios su pinigų siuntimu iš vienos šalies į kitą. Šie mokesčiai gali labai skirtis priklausomai nuo paslaugos teikėjo, susijusių šalių ir pervedamos sumos. Labai svarbu palyginti skirtingų paslaugų teikėjų mokesčius ir rasti ekonomiškiausią variantą.
 • Pervedimo greitis. Dar vienas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra greitis, kuriuo jūsų pinigai pasiekia gavėją. Kai kurios paslaugos gali pasiūlyti momentinius arba beveik momentinius pervedimus, o kitos gali užtrukti kelias darbo dienas. Pageidaujamas pervedimo greitis priklausys nuo sandorio skubumo ir siuntėjo bei gavėjo poreikių.
 • Saugumas ir taisyklės. Siunčiant pinigus tarptautiniu mastu labai svarbu užtikrinti, kad jūsų pinigų pervedimas būtų saugus ir atitiktų teisės aktų reikalavimus. Ieškokite paslaugų, kuriose taikomos patikimos saugumo priemonės, pavyzdžiui, šifravimas ir dviejų veiksnių autentiškumo patvirtinimas, ir kurios atitinka kovos su pinigų plovimu (AML), „pažink savo klientą” (KYC) ir kovos su terorizmo finansavimu (CTF) taisykles.

Tarptautinių pinigų pervedimo paslaugų palyginimas

 • Tradiciniai metodai (bankai, pinigų perlaidos). Tradiciniai metodai, tokie kaip bankiniai pervedimai ar pinigų pervedimai, yra plačiai priimtini ir gali būti palyginti saugūs. Tačiau jie gali būti brangesni ir lėtesni, palyginti su šiuolaikiniais metodais.
 • Internetinės paslaugos (TransferWise, WorldRemit). Internetinės paslaugos, tokios kaip „Wise” ir „WorldRemit”, siūlo ekonomiškas ir patogias alternatyvas tradiciniams metodams. Jos užtikrina konkurencingus valiutų keitimo kursus ir mažesnius mokesčius, todėl daugeliui naudotojų yra patraukli alternatyva.
 • Mobiliųjų mokėjimų paslaugos („Remitly”, „Xoom”). Mobiliųjų mokėjimų paslaugos, tokios kaip „Remitly” ir „Xoom”, yra specialiai sukurtos tarptautiniams pinigų pervedimams ir siūlo patogų pinigų siuntimą iš išmaniojo telefono. Jose dažnai taikomi konkurencingi mokesčiai ir valiutų keitimo kursai, taip pat didelis pervedimo greitis.
 • Kriptovaliutų pervedimai. Kriptovaliutų pervedimai gali būti perspektyvus tarptautinių pinigų pervedimų variantas, nes jie gali pasiūlyti mažesnius mokesčius ir greitesnį apdorojimo laiką. Tačiau svyruojanti kriptovaliutų vertė ir ribotas šio skaitmeninio turto pripažinimas kai kuriems naudotojams gali kelti sunkumų.

Pinigų perlaidų saugumo užtikrinimas

Saugios interneto svetainės ir šifravimas

Naudojantis internetinėmis arba mobiliųjų pinigų pervedimo paslaugomis, būtina įsitikinti, kad paslaugų teikėjas naudoja saugias svetaines ir šifravimą, kad apsaugotų jūsų asmeninę ir finansinę informaciją. Ieškokite interneto svetainių, kurių URL yra HTTPS, o tai reiškia, kad svetainė naudoja saugų SSL/TLS šifravimą, kad apsaugotų jūsų duomenis. Be to, kai kurios paslaugos gali naudoti „end-to-end” šifravimą, kad apsaugotų jūsų informaciją perdavimo ir saugojimo metu.

Dviejų veiksnių autentiškumo patvirtinimas

Dviejų veiksnių autentifikavimas (2FA) – tai saugumo priemonė, pagal kurią naudotojai, norėdami prisijungti prie savo paskyrų, turi pateikti dvi tapatybės formas. Tai gali būti kažkas, ką žinote (slaptažodis), kažkas, ką turite (fizinis žetonas arba išmanusis telefonas), arba kažkas, kas esate (biometriniai duomenys, pavyzdžiui, pirštų atspaudai arba veido atpažinimas). Naudodamiesi pinigų pervedimo paslauga su 2FA, galite gerokai sumažinti neteisėtos prieigos prie savo sąskaitos riziką.

Sukčiavimo aptikimas ir prevencija

Rinkitės pinigų pervedimo paslaugą, kurioje taikomi pažangūs sukčiavimo aptikimo ir prevencijos mechanizmai, pavyzdžiui, stebima, ar operacijose nėra įtartinos veiklos, arba įgyvendinami griežti naudotojo tikrinimo procesai. Tai gali padėti apsaugoti tiek siuntėjus, tiek gavėjus nuo sukčiavimo, tapatybės vagystės ir kitų nesąžiningų veiksmų.

Atitiktis teisės aktų reikalavimams (AML, KYC ir CTF)

Pinigų pervedimo paslaugos turėtų atitikti visas susijusias taisykles, įskaitant kovos su pinigų plovimu (AML), „pažink savo klientą” (KYC) ir kovos su terorizmo finansavimu (CTF) taisykles. Šių taisyklių laikymasis užtikrina, kad pinigų pervedimai būtų atliekami teisėtai ir saugiai, sumažinant sukčiavimo ar reguliavimo sankcijų riziką.

Kaip pasirinkti tinkamą pinigų perlaidos paslaugą?

Mokesčių ir valiutų keitimo kursų įvertinimas

Rinkdamiesi pinigų pervedimo paslaugą, labai svarbu palyginti mokesčius ir valiutų keitimo kursus, kad rastumėte geriausią kainos ir kokybės santykį. Turėkite omenyje, kad kai kurių paslaugų teikėjų mokesčiai gali būti mažesni, bet valiutų keitimo kursai mažiau palankūs arba atvirkščiai. Norėdami priimti pagrįstą sprendimą, apskaičiuokite bendrą pervedimo kainą, įskaitant mokesčius ir valiutų kursų maržas.

Greičio ir patogumo įvertinimas

Įvertinkite pinigų pervedimo paslaugos greitį ir patogumą, įskaitant tai, kaip greitai galima pervesti lėšas ir ar paslauga teikiama internetu, ar per mobiliąją programėlę. Atsižvelgdami į savo poreikius, pirmenybę galite teikti paslaugai, siūlančiai momentinius pervedimus, arba paslaugai, kuria galima naudotis per kelias platformas.

Patikimumo ir klientų aptarnavimo nustatymas

Rinkitės pinigų pervedimo paslaugą, kuri yra patikima ir puikiai aptarnauja klientus. Norėdami įvertinti paslaugų teikėjo reputaciją, patikrinkite kitų naudotojų atsiliepimus ir rekomendacijas. Be to, įsitikinkite, kad paslauga teikia operatyvų klientų aptarnavimą įvairiais kanalais, pavyzdžiui, telefonu, el. paštu arba tiesioginiu pokalbiu, jei susidurtumėte su problemomis arba kiltų klausimų dėl pervedimo.

Skaitykite atsiliepimus ir palyginkite galimybes

Prieš priimdami sprendimą perskaitykite atsiliepimus ir palyginkite kelias pinigų pervedimo paslaugas, kad rastumėte geriausiai jūsų poreikius atitinkančią paslaugą. Kad priimtumėte pagrįstą sprendimą, atsižvelkite į tokius veiksnius, kaip mokesčiai, valiutų keitimo kursai, pervedimo greitis, saugumas ir klientų aptarnavimas. Kruopščiai ištyrę savo galimybes, galėsite pasirinkti tinkamiausią pinigų pervedimo paslaugą, atitinkančią jūsų konkrečius reikalavimus.

Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo