Investavimas į auksą

Viskas, ko reikia norint investuoti į auksą: investavimo į auksą platformos bei atsakymai į svarbiausius su investavimu į auksą susijusius klausimus.

Kas yra investicinis auksas?

Auksas jau tūkstančius metų vertinamas ir naudojamas kaip valiuta. Šiandien jis ir toliau vaidina svarbų vaidmenį pasaulio ekonomikoje ir yra populiari investavimo priemonė investuotojams, siekiantiems išsaugoti turtą, diversifikuoti savo portfelį ir apsisaugoti nuo finansinės rizikos. Investavimas į auksą – tai aukso pirkimo ir laikymo procesas, kuriuo siekiama išsaugoti turtą, padidinti kapitalą arba ir viena, ir kita. Investuotojai gali investuoti į auksą įvairiais būdais, įskaitant fizinio aukso, auksu užtikrintų vertybinių popierių, aukso ateities sandorių ir pasirinkimo sandorių bei kitų su auksu susijusių investavimo priemonių pirkimą.

Auksas dėl savo retumo, ilgaamžiškumo ir plataus pripažinimo kaip vertės saugojimo priemonė jau seniai yra labai svarbi pasaulio ekonomikos sudedamoji dalis. Centriniai bankai visame pasaulyje laiko auksą kaip dalį savo užsienio valiutos atsargų, juo dažnai prekiaujama tarptautinėse rinkose, o tai prisideda prie jo svarbos pasaulio ekonomikoje.

Auksas turi reputaciją, kad laikui bėgant išsaugo turtą, visų pirma dėl to, kad per visą istoriją išlaikė savo perkamąją galią. Todėl jis buvo populiarus pasirinkimas investuotojams, norintiems apsaugoti savo turtą nuo infliacijos ir ekonominių nuosmukių poveikio. Be to, auksas dažnai naudojamas kaip investicinių portfelių diversifikavimo priemonė, nes jo rezultatai paprastai mažai koreliuoja su tradiciniu finansiniu turtu, pavyzdžiui, akcijomis ir obligacijomis. Tai gali padėti investuotojams sumažinti bendrą portfelio riziką ir pasiekti stabilesnę grąžą.

Aukso kainą realiu laiku galite sekti čia: Aukso kaina.

Investavimo į auksą privalumai ir trūkumai

Privalumai

Apsidraudimas nuo infliacijos

Vienas iš pagrindinių investavimo į auksą privalumų yra jo gebėjimas apsisaugoti nuo infliacijos. Infliacija mažina pinigų perkamąją galią, todėl prekės ir paslaugos, kurias galite įsigyti už savo pinigus, laikui bėgant tampa mažiau vertos. Istoriškai auksas išlaikė savo perkamąją galią infliacijos laikotarpiais, nes jo vertė dažnai kyla kartu su augančiomis vartotojų kainomis. Todėl auksas yra patraukli investicija tiems, kurie nori apsaugoti savo turtą nuo mažėjančio infliacijos poveikio.

Diversifikacija

Auksas gali būti veiksminga priemonė investiciniam portfeliui diversifikuoti, nes jo koreliacija su kitu finansiniu turtu, pavyzdžiui, akcijomis ir obligacijomis, yra maža. Tai reiškia, kad kai tradicinio turto rezultatai prasti, aukso rezultatai gali būti geresni, o tai padeda kompensuoti nuostolius ir stabilizuoti bendrą portfelio grąžą. Aukso įtraukimas į gerai diversifikuotą portfelį gali padėti sumažinti riziką ir pagerinti ilgalaikius investavimo rezultatus.

Vertės saugojimas

Auksas dėl savo retumo, ilgaamžiškumo ir istorinės reikšmės plačiai pripažįstamas kaip vertės saugykla. Ilgą laiką jis išlaikė savo perkamąją galią net ekonominio nestabilumo ar geopolitinių neramumų laikotarpiais. Dėl to auksas yra patrauklus pasirinkimas investuotojams, norintiems išsaugoti savo turtą, ypač netikrumo laikotarpiu.

Likvidumas

Auksas yra labai likvidus turtas, t. y. jį galima lengvai pirkti ir parduoti tarptautinėse rinkose. Tai leidžia investuotojams prireikus greitai ir efektyviai konvertuoti turimas aukso atsargas į grynuosius pinigus. Didelis aukso likvidumas taip pat padeda palaikyti jo kainų stabilumą, nes leidžia veiksmingai nustatyti kainas ir sumažinti jų svyravimus.

Visuotinis pripažinimas

Auksas yra visuotinai pripažįstamas kaip valiuta ir vertės saugykla. Dėl šio visuotinio pripažinimo jis yra perspektyvus investavimo pasirinkimas investuotojams visame pasaulyje, nepriklausomai nuo jų geografinės padėties ar vietos ekonominių sąlygų. Visuotinis aukso pripažinimas taip pat prisideda prie jo likvidumo ir kainų stabilumo.

Istoriniai rezultatai

Istoriškai auksas pasižymėjo gerais kapitalo didėjimo ir turto išsaugojimo rezultatais. Nors praeities rezultatai nerodo būsimų rezultatų, aukso istoriniai rezultatai padarė jį patrauklia investicija tiems, kurie nori apsaugoti ir ilgainiui padidinti savo turtą.

Trūkumai

Nereguliarios pajamos

Kitaip nei dividendus mokančios akcijos ar palūkanas nešančios obligacijos, auksas nesuteikia investuotojams reguliaraus pajamų srauto. Tai reiškia, kad investuotojams, kurių investicijos priklauso nuo pajamų, auksas gali būti mažiau patrauklus nei kitas pajamas generuojantis turtas.

Saugojimo ir draudimo išlaidos

Fizinį auksą, pavyzdžiui, luitus, monetas ir juvelyrinius dirbinius, reikia saugiai saugoti ir apdrausti, kad būtų apsisaugota nuo vagystės, praradimo ar sugadinimo. Laikui bėgant šios išlaidos gali padidėti, todėl sumažėja bendra investicijų grąža tiems, kurie nusprendžia investuoti į fizinį auksą.

Kainų svyravimai

Nors auksas dažnai laikomas stabilia vertės saugykla, jo kaina vis tiek gali svyruoti dėl rinkos nuotaikų, ekonominių sąlygų ir geopolitinių įvykių pokyčių. Dėl tokio kainų svyravimo investicinė grąža gali būti nenuspėjama, todėl ji gali būti netinkama investuotojams, kurie yra mažai tolerantiški rizikai.

Galimybių sąnaudos

Investavimas į auksą susijęs su alternatyviosiomis sąnaudomis, nes lėšos, panaudotos auksui įsigyti, galėjo būti investuotos į kitą turtą, kurio grąža gali būti didesnė. Prieš priimdami sprendimą, investuotojai turėtų atidžiai apsvarstyti galimą investavimo į auksą naudą ir galimą alternatyvių investicijų grąžą.

Investicijų į auksą tipai

Fizinis auksas

  • Aukso luitai. Aukso luitai yra stačiakampės aukso plokštelės, kurios būna įvairaus dydžio ir svorio. Juos investuotojai paprastai perka dėl jų grynumo, nes juose dažnai būna didesnė aukso dalis, palyginti su kitomis fizinio aukso formomis.
  • Aukso monetos. Aukso monetas kaldina vyriausybės arba privačios monetų kalyklos ir jos paprastai perkamos ne tik dėl aukso kiekio, bet ir dėl kolekcinės vertės. Kai kurios populiarios aukso monetos: Amerikos auksinis erelis, Kanados auksinis klevo lapas ir Pietų Afrikos Krugerrandas.
  • Auksiniai papuošalai. Auksiniai papuošalai taip pat gali būti laikomi investicija, nors juose paprastai būna mažesnis aukso procentas, palyginti su luitais ir monetomis. Auksinių papuošalų vertė priklauso ne tik nuo aukso kiekio, bet ir nuo tokių veiksnių, kaip dizainas, meistriškumas ir prekės ženklo žinomumas.

Auksu užtikrinti vertybiniai popieriai

  • Su auksu susiję biržoje prekiaujami fondai (ETF). Auksiniai ETF yra investiciniai fondai, kuriuose laikomas fizinis auksas ir kuriais prekiaujama vertybinių popierių biržose kaip tradicinėmis akcijomis. Jie suteikia investuotojams galimybę daryti įtaką aukso kainai, nereikalaujant saugoti ar apdrausti fizinio metalo. Populiariausi aukso ETF yra SPDR Gold Shares (GLD) ir iShares Gold Trust (IAU).
  • Aukso investiciniai fondai. Aukso investiciniai fondai yra aktyviai valdomi investiciniai fondai, investuojantys į įvairų su auksu susijusį turtą, pavyzdžiui, aukso gavybos įmonių akcijas, aukso ateities sandorius ir fizinį auksą. Jie siūlo investuotojams diversifikaciją aukso sektoriuje ir profesionalų investicijų į auksą valdymą.
  • Aukso kasybos akcijos. Aukso kasybos akcijos – tai įmonių, užsiimančių aukso žvalgyba, gavyba ir perdirbimu, akcijos. Investavimas į aukso kasybos akcijas suteikia galimybę susipažinti su aukso sektoriumi, tačiau taip pat susijęs su papildoma rizika, susijusia su atskirų bendrovių ir visos kasybos pramonės veiklos rezultatais.

Ateities sandoriai ir pasirinkimo sandoriai dėl aukso

Aukso ateities sandoriai ir pasirinkimo sandoriai yra finansiniai kontraktai, leidžiantys investuotojams spekuliuoti būsima aukso kaina arba apsidrausti nuo kainos svyravimų. Šiomis sutartimis prekiaujama biržose ir, palyginti su kitomis investavimo į auksą galimybėmis, jos yra rizikingesnės dėl savo sverto pobūdžio ir galimų didelių nuostolių.

Aukso sertifikatai

Aukso sertifikatai – tai finansinės priemonės, kuriomis išreiškiama nuosavybės teisė į tam tikrą aukso kiekį, nereikalaujant turėti fizinio metalo. Juos paprastai išleidžia bankai ar kitos finansų įstaigos ir juos galima pirkti, parduoti arba iškeisti į fizinį auksą.

Aukso taupomosios sąskaitos

Kai kurie bankai ir finansų įstaigos siūlo aukso taupomąsias sąskaitas, leidžiančias investuotojams įsigyti ir laikyti auksą taupomojoje sąskaitoje. Už šias sąskaitas paprastai mokamos palūkanos papildomo aukso pavidalu ir jos yra patogus būdas investuotojams įgyti aukso rinkos įtaką be saugojimo ar draudimo.

Į ką reikia atsižvelgti prieš investuojant į auksą

Investavimo tikslai ir laikotarpis

Priimdami sprendimą investuoti į auksą, investuotojai turėtų atsižvelgti į savo investavimo tikslus ir laiko horizontą. Auksas gali būti tinkamesnis ilgalaikiam turto išsaugojimui ir portfelio diversifikavimui nei trumpalaikiam kapitalo didinimui.

Rizikos tolerancija

Investicijos į auksą gali būti susijusios su įvairaus lygio rizika, priklausomai nuo pasirinkto investavimo tipo. Prieš investuodami į auksą investuotojai turėtų apsvarstyti savo toleruojamą riziką ir pasirinkti investavimo variantą, atitinkantį jų rizikos profilį.

Diversifikavimo strategija

Investuotojai turėtų atidžiai apsvarstyti, kaip auksas dera su jų bendra diversifikavimo strategija, ir užtikrinti, kad jų investicijos į auksą nesukeltų pernelyg didelės su auksu susijusio turto koncentracijos portfelyje.

Su investavimu į auksą susijusios išlaidos ir mokesčiai

Su investavimu į auksą susijusios išlaidos ir mokesčiai gali skirtis priklausomai nuo pasirinkto investavimo tipo. Investuotojai, vertindami galimą investicijų į auksą grąžą, turėtų atsižvelgti į šias išlaidas.

Mokesčių poveikis

Investicijos į auksą gali turėti skirtingą mokestinį poveikį, priklausomai nuo investicijų rūšies ir investuotojo jurisdikcijos. Investuotojai turėtų pasikonsultuoti su mokesčių specialistu, kad suprastų savo investicijų į auksą mokestines pasekmes.

Kaip investuoti į auksą?

Fizinio aukso pirkimas

  • Gerai žinomi prekiautojai. Perkant fizinį auksą būtina pirkti iš gerai žinomo prekiautojo, kad būtų užtikrintas aukso autentiškumas ir grynumas. Investuotojai gali ištirti prekiautojus internete, patikrinti klientų atsiliepimus ir pasitikrinti jų įgaliojimus pramonės asociacijose, pavyzdžiui, Profesionalų numizmatų gildijoje (Professional Numismatists Guild) arba Pasaulio aukso taryboje (World Gold Council).
  • Saugojimo ir draudimo galimybės. Įsigydami fizinį auksą investuotojai turėtų apsvarstyti savo saugojimo ir draudimo galimybes. Saugiose saugyklose, pavyzdžiui, bankų saugyklose ar privačiose saugyklose, galima saugiai laikyti auksą, o draudimo polisai gali apsaugoti nuo vagystės, praradimo ar sugadinimo.

Investavimas į auksu užtikrintus vertybinius popierius

  • Tinkamo ETF, investicinio fondo ar akcijos pasirinkimas. Investuodami į auksu užtikrintus vertybinius popierius, investuotojai turėtų ištirti esamas galimybes ir pasirinkti tą, kuris geriausiai atitinka jų investavimo tikslus ir toleruojamą riziką. Reikėtų atsižvelgti į šiuos veiksnius: valdymo mokesčius, istorinius rezultatus ir fondo ar bendrovės turimą pagrindinį turtą.
  • Veiklos rezultatų ir mokesčių vertinimas. Prieš priimdami investicinį sprendimą, investuotojai turėtų atidžiai įvertinti su auksu padengtais vertybiniais popieriais susijusius veiklos rezultatus ir mokesčius. Įvairių vertybinių popierių veiklos rezultatų ir mokesčių palyginimas gali padėti investuotojams pasirinkti ekonomiškiausią ir jų poreikius labiausiai atitinkantį variantą.

Prekyba aukso ateities sandoriais ir pasirinkimo sandoriais

  • Ateities ir pasirinkimo sandorių prekybos pagrindų supratimas. Prieš pradėdami prekiauti aukso ateities ir pasirinkimo sandoriais, investuotojai turėtų gerai suprasti prekybos ateities ir pasirinkimo sandoriais pagrindus, įskaitant sutarčių specifikacijas, maržos reikalavimus ir galimą riziką.
  • Rinkos sąlygų įvertinimas. Investuotojai turėtų įvertinti dabartines rinkos sąlygas ir parengti prekybos strategiją, pagrįstą savo rinkos perspektyvomis ir rizikos tolerancija. Tam gali tekti analizuoti ekonominius duomenis, techninius rodiklius ir kitus veiksnius, kurie gali turėti įtakos aukso kainai.

Aukso sertifikatai ir taupomosios sąskaitos

  • Palyginti palūkanų normas ir sąlygas. Investuotojai turėtų palyginti aukso sertifikatų ir taupomųjų sąskaitų palūkanų normas ir sąlygas, kad nustatytų patraukliausią jų poreikius atitinkantį variantą. Reikėtų atsižvelgti į tokius veiksnius kaip palūkanų norma, sertifikato ar sąskaitos terminas ir finansų įstaigos reputacija.
  • Patikimos finansų įstaigos pasirinkimas. Investuojant į aukso sertifikatus arba atidarant aukso taupomąją sąskaitą, labai svarbu pasirinkti patikimą finansų įstaigą, turinčią patikimą patirtį ir gerą reputaciją šioje srityje. Tai gali padėti užtikrinti jūsų investicijų saugumą ir suteikti ramybę.

Investicinio porfelio peržiūra ir balansavimas

Reguliari portfelio peržiūra

Investuotojai turėtų reguliariai peržiūrėti savo investicijas į auksą, siekdami užtikrinti, kad jos ir toliau atitiktų jų investavimo tikslus ir toleruojamą riziką. Tai gali apimti aukso turto rezultatų stebėjimą, rinkos sąlygų pokyčių vertinimą ir bendro portfelio diversifikavimo vertinimą.

Subalansavimo strategijos

Perbalansavimas apima turto paskirstymo portfelyje koregavimą, siekiant išlaikyti pageidaujamą rizikos ir grąžos lygį. Investuotojams gali tekti periodiškai perbalansuoti savo investicijas į auksą, kad užtikrintų, jog jų portfelis išliktų gerai diversifikuotas ir atitiktų jų investavimo tikslus.

Išėjimo strategijos

Investuojant į auksą labai svarbu turėti pasitraukimo strategiją, nes ji padeda investuotojams nuspręsti, kada parduoti savo aukso turtą ir užfiksuoti pelną arba sumažinti nuostolius. Išėjimo strategijos gali apimti pelno tikslų nustatymą arba „stop-loss” pavedimus, techninių rodiklių naudojimą išėjimo taškams nustatyti arba portfelio subalansavimą atsižvelgiant į rinkos sąlygų ar investavimo tikslų pokyčius.

Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo