Vartojimo paskolos

Palyginkite vartojimo paskolų pasiūlymus ir raskite visą reikiamą informaciją apie tai, kaip gauti vartojimo paskolą, kuri atitiktų Jūsų poreikius ir reikalavimus.

Swedbank vartojimo paskola

swedbank
Paskolos suma: Nuo 500€ iki 20 000€
Paskolos terminas: Nuo 6 mėn. iki 60 mėn.
Palūkanų norma: Nuo 11.9%
BVKKMN: –
Sutarties sudarymo mokestis: –
Mėnesinis administravimo mokestis: 1.5% (ne mažiau 30 EUR)
Jei imtumėte 2 500 Eur vartojimo kreditą, kai sutarties trukmė (ir kredito grąžinimo terminas) – 3 metai, taikant 15,9 % metinę fiksuotų palūkanų normą, mokant banko nustatytą minimalų kasdienių paslaugų mokestį (1 Eur per mėnesį), 37,50 Eur sutarties administravimo mokestį, mėnesio įmokas 91,08 Eur mokant anuiteto metodu, bendra vartojimo kredito kainos metinė norma būtų 19,55 %, o bendra vartojimo kredito gavėjo mokama suma būtų 3 261,24 Eur.

Šiaulių bankas (SB lizingas) vartojimo paskola

Vartojimo paskolos
Paskolos suma: Nuo 300€ iki 30 000€
Paskolos terminas: Nuo 3 mėn. iki 84 mėn.
Palūkanų norma: Nuo 6.9%
BVKKMN: –
Sutarties sudarymo mokestis: –
Mėnesinis administravimo mokestis: 0.3%
skolinantis 6000 Eur, kai sutartis sudaroma 60 mėn., fiksuota metinė palūkanų norma – 6.90%, mėnesinis administravimo mokestis nuo visos kredito sumos – 0.30%, sutarties mokestis – 0.00%, bendra vartojimo kredito kainos metinė norma – 13.80%, bendra mokama suma 8193.01 Eur, eilinės įmokos suma – 136.55 Eur. Jums gali būti pasiūlytos ir kitos finansavimo sąlygos, priklausomai nuo atlikto Jūsų mokumo bei rizikos vertinimo.

SEB vartojimo paskola

seb
Paskolos suma: Nuo 500€ iki 40 000€
Paskolos terminas: Nuo 12 mėn. iki 84 mėn.
Palūkanų norma: –
BVKKMN: –
Sutarties sudarymo mokestis: 1.5% (min. 50 EUR)
Mėnesinis administravimo mokestis: –
Jei įsigytumėte 5 000 Eur vartojimo kreditą 5 metams, tai bendra vartojimo kredito gavėjo mokama suma būtų 6 529,79 Eur, mėnesio įmoka būtų 106,61 Eur. Šios sumos apskaičiuotos įtraukus per kredito laikotarpį sumokėtas vartojimo kredito 10 proc. metų palūkanas, 75 Eur sutarties mokestį ir 1 Eur / mėn. minimalų pagrindinių banko paslaugų mokestį. Bendra kredito kainos metinė norma yra 11,80 proc. Bendros kredito kainos metinė norma ir bendra kredito gavėjo mokama suma apskaičiuojama laikant, kad kreditas yra išmokėtas sutarties pasirašymo dieną ir visą kredito laikotarpį sutarties sąlygos, palūkanos ir mokesčiai nekeičiami, sutarties sąlygos vykdomos laiku, ir atsižvelgiant į pasirinktą kredito įmokų mokėjimo dieną. Metinė norma nurodoma norint padėti Jums palyginti įvairius pasiūlymus.

Citadele vartojimo paskola

Vartojimo paskolos
Paskolos suma: Nuo 500€ iki 20 000€
Paskolos terminas: Nuo 12 mėn. iki 84 mėn.
Palūkanų norma: Nuo 9.9%
BVKKMN: –
Sutarties sudarymo mokestis: 1.5% (min. 50 EUR)
Mėnesinis administravimo mokestis: –
Imant 6 000 EUR paskolą 5 m. laikotarpiui su taikoma fiksuota 10 % metine palūkanų norma, kai sutarties sudarymo mokestis 90 EUR, bendra vartojimo kredito kainos metinė norma būtų 11,2 %, bendra paskolos gavėjo mokama suma – 7 738,80 EUR, o kiekvieno mėnesio įmoka būtų 127,48 EUR.

Vartojimo paskolos skaičiuoklė

* Skaičiuoklė pateikia tik preliminarius skaičiavimus. Tikslios Jūsų paskolos sąlygos priklausys nuo pasirinkto kredito davėjo, jo paskolai taikomų sąlygų, asmeninio kreditingumo vertinimo rezultatų.

Plačiau: Paskolos skaičiuoklė.

Pigiausia vartojimo paskola

Pigiausią vartojimo paskolą reikia išsirinkti atsižvelgiant ne tik į mažą palūkanų normą, bet ir į BVKKMN, kuri tiksliau parodo realią vartojimo kredito kainą.

Vartojimo paskolų palūkanų norma norma ir bendra vartojimo kredito kainos metinė norma (BVKKMN) priklauso nuo skirtingų veiksnių. Be pasirinkto vartojimo kredito davėjo taikomos kainodaros, jas įtakoja paskolos suma, terminas, paskolos gavėjo kredito istorija, gaunamų pajamų ir turimų įsipareigojimų dydis, kreditingumo vertinimas ir kiti veiksniai.

Kas yra vartojimo paskola?

Vartojimo paskola yra trumpalaikio-vidutinio termino įsipareigojimas, grąžinamas mokant vienodo dydžio kredito įmokas kiekvieną mėnesį. Ją suteikia bankai, kredito unijos, tarpusavio skolinimo platformos, internetinės kredito bendrovės. Vartojimo kreditas įprastai suteikiamas be užstato, t.y. neįkeičiant turto. Dažniausiai vartojimo paskolos yra nesusietos su konkrečia paslauga ar pirkiniu, todėl pasiskolinti pinigai gali būti panaudojami be sutartinių apribojimų (išimtimis gali būti kai kurios paskolos automobiliui, būsto remontui, taip pat lizingas).

Vartojimo paskolų Lietuvoje sumos svyruoja nuo 50 iki 40 000 EUR, terminas – nuo 1 iki 144 mėn. 

Taip pat galite susipažinti su konkrečių vartojimo paskolų sąlygomis:

Daugiau paskolų pasiūlymų ieškokite čia: Paskolos.

Kaip palyginti ir išsirinkti geriausią vartojimo paskolą?

Ne visos vartojimo paskolos yra vienodos. Net priešingai – skirtumai tarp paskolų sąlygų gali būti labai dideli. Todėl yra labai svarbu atlikti tinkamą palyginimą prieš imant vartojimo paskolą.

Paprasčiausia tą padaryti pasinaudojus Finero vartojimo paskolų palyginimo lentele viršuje. Joje galite matyti pagrindines skirtingų paskolos davėjų pasiūlymų sąlygas. Tačiau tai – tik preliminarios sąlygos. Norėdami sužinoti ir palyginti tikslias paskolos sąlygas ir tikrąją paskolos kainą, turėsite kreiptis į bent kelis paskolos davėjus ir užpildyti bei pateikti paskolos paraišką.

Visais atvejais, lyginant ir vertinant paskolos davėjų pasiūlymus, prieš imant paskolą rekomenduojama atsižvelgti į šiuos dalykus.

 • BVKKMN ir BVKGMS. Tai – tikrąją paskolos kainą nurodantys rodikliai, kurie apima ne tik palūkanų mokėjimus, bet ir kitus mokesčius.
 • Paskolos suma ir terminas. Nepaisant skirtumų tarp minimalių ar vidutinių paskolos kainų, kredito davėjai gali taikyti skirtingus įkainius skirtingo dydžio ir termino paskoloms. Tai, kad vienas paskolos davėjas suteikia pigiausią trumpalaikę vartojimo paskolą, nereiškia, kad jo siūlomos sąlygos bus geriausios ilgalaikei paskolai.
 • Paskolos akcijos ir išskirtinės sąlygos. Vartojimo paskoloms dažnai yra taikomos akcijos, pateikiami pasiūlymai skolintis išskirtinėmis sąlygomis. Pasidomėkite tokiomis sąlygomis ir savo galimybėmis jomis pasinaudoti. Tai gali padėti ženkliai sumažinti bendrą už vartojimo kreditą mokamą kainą.
 • Kitos susijusios paslaugos ir jų kaina. Kartais gali prireikti pasinaudoti papildomomis, su kreditu susijusiomis paslaugomis (grąžinimo termino prasitęsimu, išankstiniu grąžinimu, dokumentų išrašų gavimu ir kt.). Pasidomėkite, kokias galimybes siūlo skirtingi paskolos davėjai ir kokie yra jų taikomi įkainiai šioms paslaugoms.
 • Paskolos gavimo trukmė. Vienur vartojimo paskolą galima gauti dar tą pačią darbo dieną. Kitur – gali reikėti palaukti bent kelias darbo dienas ar ilgiau. Jei tai, kaip greitai galite pasiskolinti jums yra svarbu, nepamirškite įvertinti šio faktoriaus.
 • Klientų atsiliepimai ir įvertinimai. Paieškokite informacijos internete apie tai, kaip klientai vertina paskolos davėjus. Tai leis susidaryti tikslesnę nuomonę apie sunkiau išmatuojamus faktorius (klientų aptarnavimą ir vertinimą, patogumą naudotis paslaugomis, gebėjimą spręsti klientų problemas ir kita).

Vartojimo paskolos privalumai ir trūkumai

Prieš imant vartojimo paskolą būtina įvertinti šios paslaugos privalumus ir trūkumus.

Privalumai

 • Vartojimo paskola nėra susieta su konkrečiu pirkiniu, todėl pinigai gali būti panaudojami savo nuožiūra.
 • Vartojimo paskolą galima gauti greitai, dažnai net tą pačią darbo dieną.
 • Galima pasiskolinti internetu, neišeinant iš namų.
 • Toks finansavimo būdas nereikalauja užstato (įkeičiamo turto).
 • Didelis kredito davėjų skaičius suteikia plataus pasirinkimo galimybę, leidžiančią vartojimo paskolą panaudoti daugeliui pirkinių finansuoti.
 • Įprastai vartojimo paskolos yra gerokai pigesnės už vadinamuosius greituosius kreditus.
 • Palūkanų norma yra nekintanti visą sutarties laikotarpį ir neįtakojama EURIBOR pokyčių.
 • Vartojimo kreditus lengva palyginti; galima kreiptis į kelis kredito davėjus vienu metu.
 • Vartojimo paskolą dažnai galima gauti su nuolaida ar įvairiomis akcinėmis sąlygomis.

Trūkumai

 • Vartojimo paskolos BVKKMN įprastai yra didesnis nei lizingo ar alternatyvių paskolų su užstatu.
 • Paskolai taikomi papildomi mokesčiai (sutarties sudarymo, administravimo ir kiti) gali būti itin dideli.
 • Tai – papildomas įsipareigojimas, reikalaujantis papildomų išlaidų kiekvieną mėnesį.
 • Papildomas įsipareigojimas padidina santykį tarp pajamų ir įsipareigojimų bei taip sumažina galimybes pasiskolinti iki kol pilnai negrąžinama paskola.
 • Pradelsto mokėjimo atveju gali būti iš karto pritaikyti delspinigiai.
 • Nors vartojimo paskola nereikalauja įkeisti turto, negrąžinant paskolos laiku jūsų įsipareigojimas gali būti perduotas antstoliams.

Patarimai prieš imant vartojimo paskolą

Imant vartojimo paskolą svarbu pasinaudoti gerosiomis skolinimosi praktikomis. Pateikiame sąrašą dažniausiai ekspertų rekomenduojamų patarimų imant vartojimo paskolą.

 • Įvertinkite savo finansines galimybes gauti vartojimo paskolą, laiku ją grąžinti bei laiku atlikti mėnesines kredito įmokas. Nepamirškite, kad laiku nevykdomi įsipareigojimai gali neigiamai paveikti jūsų kredito istoriją, o taip pat ir ilgalaikes perspektyvas paskolai gauti.
 • Įvertinkite finansavimo alternatyvas (pvz. lizingą) ir nuspręskite, ar vartojimo paskola geriausiai atitinka jūsų poreikį.
 • Palyginkite skirtingų paskolos davėjų siūlomas skolinimosi sąlygas. Kreipkitės į bent kelis geriausias sąlygas siūlančius kredito davėjus (bankus, kredito unijas, tarpusavio skolinimo platformas).
 • Paskolos davėjai atliks kreditingumo vertinimą ir, jei atitiksite reikalavimus paskolai gauti, pateiks jums standartinės informacijos apie kreditą formą. Įvertinkite skirtingų paskolos davėjų pasiūlymų tikrąją paskolos kainą pagal BVKKMN ir BVKGMS.
 • Prieš galutinai apsisprendžiant ir pasirašant sutartį, detaliai susipažinkite su sutarties sąlygomis. Kylant klausimams, kreipkitės į paskolos davėją.

Kas gali gauti vartojimo paskolą?

Pagrindiniai reikalavimai paskolai internetu gauti yra numatomi Vartojimo kredito įstatyme ir Atsakingojo skolinimo nuostatuose. Tačiau vartojimo kredito davėjai gali taikyti ir papildomus reikalavimus. Pagal pagrindinius ir dažniausiai taikomus reikalavimus, paskolos gavėjas:

 • Turi būti ne jaunesnis nei 18 metų amžiaus.
 • Turi būti Lietuvos Respublikos pilietis arba turėti leidimą nuolat gyventi šalyje.
 • Turi turėti bent 4 mėnesių nepertraukiamą darbo stažą paraiškos teikimo metu ir stabilias pajamas.
 • Negali turėti įsipareigojimų, viršijančių 40% gaunamų mėnesio pajamų.
 • Negali turėti įsiskolinimų bei pradelstų mokėjimų.

Kredito istoriją ir kredito reitingą kiekvienas kredito davėjas vertina individualiai bendro kreditingumo vertinimo metu.

Kaip gauti vartojimo paskolą?

Norint gauti vartojimo paskolą, rekomenduojame sekti šiuos žingsnius:

 1. Įsitikinkite, kad atitinkate aukščiau aprašytus pagrindinius vartojimo paskolos gavimo reikalavimus.
 2. Palyginkite skirtingas vartojimo paskolas ir jų sąlygas. Pasinaudokite skirtingų kredito davėjų paskolos skaičiuoklėmis, kad galėtumėte tiksliau įvertinti preliminarias paskolos sąlygas atsižvelgiant į jūsų norimą pasiskolinti sumą bei sutarties terminą.
 3. Kreipkitės į bent kelis vartojimo kredito davėjus.
 4. Gavę konkrečius pasiūlymus juos palyginkite, išsirinkite geriausią bei pasirašykite sutartį.

Atkreipiame dėmesį, kad kiekvienas vartojimo kredito davėjas yra nustatęs skirtingas paskolos gavimo procedūras. Todėl norint sužinoti, kaip gauti konkretaus vartojimo kredito davėjo paskolą, su procesu reikėtų susipažinti jo interneto svetainėje.

Kam skirtos vartojimo paskolos?

Yra daug priežasčių imti vartojimo paskolą. Kadangi įprastai vartojimo paskolos paskirtis nėra apibrėžiama sutartimi, pasiskolintus pinigus galima panaudoti bet kokiai paskirčiai. Dažniausiai vartojimo paskola panaudojama šiems tikslams:

 • Brangesnių paskolų, greitųjų kreditų ar kredito kortelių įsipareigojimų refinansavimui.
 • Medicininių išlaidų padengimui.
 • Būsto remontui ar renovacijai.
 • Automobiliui įsigyti.
 • Netikėtoms išlaidoms padengti.
 • Vestuvėms, kelionei ar kitoms didesnėms išlaidoms padengti.

Alternatyvos vartojimo paskolai

Jei nemanote, kad vartojimo paskola yra geriausias pasirinkimas, dauguma paskolos davėjų gali pasiūlyti įvairių alternatyvų.

 • Lizingas. Lizingas, dar vadinama išperkamąją nuoma, yra viena iš alternatyvų vartojimo paskolai. Lizingas įprastai kainuoja pigiau nei vartojimo paskola, tačiau jis gali reikalauti pradinio įnašo bei yra skirtas konkrečiai prekei ar paslaugai įsigyti (pinigai niekada nepasiekia jūsų banko sąskaitos). Plačiau: Lizingas.
 • Kredito linija. Kredito linija yra finansavimo paslauga, kuomet kreditorius suteikia teisę naudotis tam tikra suma pinigų, o palūkanos mokamos tik už panaudotą sumą. Tokia paslauga suteikia daugiau lankstumo ir yra tinkamiausia, kai tiksliai nežinote, kiek pinigų gali prireikti. Plačiau: Kredito linija.
 • Kredito kortelė. Kredito kortelės veikia tokiu pačiu principu, kaip ir kredito linija. Tačiau šiuo atveju papildomai gaunate galimybe naudotis ir atsiskaityti kortele. Plačiau: Kredito kortelės.
 • Paskolos su užstatu. Esant didesnėms išlaidoms,galite apsvarstyti paskolą su užstatu. Jums reikės įkeisti turtą bei galimai įnešti pradinį įnašą, tačiau galėsite tikėtis mažesnės finansavimo kainos. Plačiau: Paskolos su užstatu.

Dažniausiai užduodami klausimai

 • Ar galima vartojimo paskolą grąžinti anksčiau laiko?
  Vartojimo paskolos nemokamai galima atsisakyti per 2 dienas. Taip pat jos galima atsisakyti per 14 dienų nenurodant priežasties. Tačiau tokiu atveju be grąžinamos sumos reikės mokėti palūkanas už laikotarpį, kurį naudojotės pinigais, ir kompensaciją už kreditingumo vertinimo išlaidas. Iš anksto grąžinant visą paskolą ar jos dalį kitomis aplinkybėmis, kai (1) vartojimo kreditui taikoma fiksuotoji palūkanų norma ir (2) anksčiau sutarto termino grąžinama daugiau nei 2 320 eurų per dvylikos mėnesių laikotarpį, vartojimo kredito davėjas gali taikyti papildomus mokesčius. Mokestis už išankstinį vartojimo paskolos grąžinimą negali viršyti 1 procento anksčiau nustatyto laiko grąžinamos paskolos dalies, jeigu laikotarpis nuo vartojimo paskolos išankstinio grąžinimo datos iki sutartos vartojimo paskolos sutarties pabaigos datos yra ilgesnis kaip vieni metai. Kitais atvejais šis mokestis negali viršyti 0.5 procento anksčiau nustatyto termino grąžinamos vartojimo paskolos dalies.
 • Kokie reikalavimai taikomi vartojimo paskolai?
  Norint gauti vartojimo paskolą, būtina:
  • Būti ne jaunesniu nei 18 metų amžiaus.
  • Būti Lietuvos Respublikos piliečiu arba turėti leidimą nuolat gyventi šalyje.
  • Turėti bent 4 mėnesių nepertraukiamą darbo stažą paraiškos teikimo metu ir stabilias pajamas.
  • Neturėti įsipareigojimų, viršijančių 40% gaunamų mėnesio pajamų.
  • Neturėti įsiskolinimų bei pradelstų mokėjimų.
 • Kaip pasirašyti paskolos sutartį internetu?
  Paskolos davėjai suteikia skirtingas galimybes paskolos sutarčiai internetu pasirašyti. Tarp jų: Smart-ID, mobilusis parašas, video identifikacija, vieno cento pavedimas iš asmeninės banko sąskaitos.
 • Kaip greitai galima gauti vartojimo paskolą?
  Paskolos davėjai turi skirtingas tvarkas, kaip jie suteikia vartojimo paskolas. Dažnai paskolą gauti galima ir tą pačią darbo dieną, tačiau kai kuriais atvejais paskolos išdavimas gali užtrukti ir kelias darbo dienas ar ilgiau.
 • Kur galima gauti vartojimo paskolą?
  Vartojimo paskolas gali suteikti tik Lietuvos banko patvirtinti vartojimo kredito davėjai. Tarp jų yra bankai, kredito unijos, tarpusavio skolinimo platformos, internetinės kredito bendrovės ir kiti LB patvirtinti paskolos davėjai.
 • Kaip galima gauti vartojimo paskolą?
  Visas vartojimo paskolas galima gauti internetu, naudojantis paskolos davėjo interneto svetainėje esančia savitarnos sistema. Papildomai, kai kurie kredito davėjai siūlo galimybę pasiskolinti aptarnavimo padalinyje arba telefonu.
 • Ar galiu gauti vartojimo paskolą su bloga kredito istorija?
  Kredito istorija yra vertinama individualiai, kiekvienam paskolos davėjui atliekant kreditingumo vertinimą pagal savo vidinę tvarką. Gauti paskolą su bloga kredito istorija yra įmanoma, tačiau tiksliai į šį klausimą gali atsakyti tik pavieniai paskolos davėjai atlikę kreditingumo vertinimą.
Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo