Automobilių lizingas

Palyginkite automobilių lizingo pasiūlymus ir raskite visą reikiamą informaciją apie tai, kaip gauti autolizingą, kuri atitiktų Jūsų poreikius ir reikalavimus.
Automobilių lizingas
mogo

Mogo autolizingas

Paskolos suma: Nuo 2 000€ iki 15 000€
Paskolos terminas: Nuo 12 mėn. iki 84 mėn.
Palūkanų norma: Nenurodyta
BVKKMN: Nenurodyta
Sutarties sudarymo mokestis: Iki 15% nuo paskolos sumos
Mėnesinis administravimo mokestis: Nenurodyta
swedbank

Swedbank autolizingas

Paskolos suma: Nuo 7 000€
Paskolos terminas: Nuo 12 mėn. iki 84 mėn.
Palūkanų norma: 2.29 % + 6 mėnesių Euribor (ne mažiau kaip 0%)
BVKKMN: Nenurodyta
Sutarties sudarymo mokestis: Nenurodyta
Mėnesinis administravimo mokestis: Nenurodyta

Kas yra automobilių lizingas?

Automobilių lizingas, dar vadinamas automobilio išperkamąja nuoma, yra finansavimo paslauga, naudojama naujam ar naudotam automobiliui įsigyti. Tai – vidutinio termino įsipareigojimas, kurio mėnesio kredito įmokų dydis priklauso nuo EURIBOR. Autolizingą suteikia bankai, kredito unijos, naudotų automobilių pardavėjai. Kitaip nei perkant transporto priemonę su paskola automobiliui, perkant jį lizingu, nuosavybės teisės visą sutarties laikotarpį priklauso lizingo davėjui.

Automobilių lizingo Lietuvoje sumos svyruoja nuo 50 iki 40 000 EUR, terminas – nuo 1 iki 144 mėn. 

Daugiau paskolų pasiūlymų ieškokite čia: Paskolos.

Paskola automobiliui ar automobilio lizingas: palyginimas

Finansavimo sąlygos
Automobilio paskola
VS
Automobilio lizingas
Suma
Iki 40 000 EUR
VS
Iki 40 000 EUR
Terminas
Iki 144 mėn.
VS
Iki 144 mėn.
BVKKMN
Nuo 2.7%
VS
Nuo 2.7%
Pradinis įnašas
Nuo 2.7%
VS
Nuo 2.7%
KASKO draudimas
Nuo 2.7%
VS
Nuo 2.7%
Automobilio amžius
Nuo 2.7%
VS
Nuo 2.7%
Nuosavybės teisės
Nuo 2.7%
VS
Nuo 2.7%
Naudoto automobilio vertinimas
Nuo 2.7%
VS
Nuo 2.7%

Automobilių lizingo privalumai ir trūkumai

Prieš imant paskolą automobiliui būtina įvertinti šios paslaugos privalumus ir trūkumus. Remiantis aukščiau pateiktu paskolos automobiliui ir automobilių lizingo sąlygų palyginimu, galima išskirti atitinkamus automobilių lizingo privalumus ir trūkumus.

Privalumai

 • Automobilių lizingo BVKKMN yra žemesnis, nei paskolos automobiliui.
 • Įprastai autolizingu gali finansuoti didesnės vertės, naujesnius automobilius ir sutartį sudaryti ilgesniam laikotarpiui.
 • Automobilių lizingui įprastai taikomi mažesni mokesčiai lyginant su paskola automobiliui.
 • Automobilių lizingą lengva palyginti; galima kreiptis į kelis kredito davėjus vienu metu.

Trūkumai

 • Kur kas mažiau finansų įstaigų suteikia teikia automobilių lizingą nei paskolas automobiliui.
 • Perkant naudotą automobilį reikalingas automobilio vertinimas.
 • Reikalingas KASKO draudimas.
 • Yra automobilių amžiaus apribojimų.
 • Reikalingas pradinis įnašas.
 • Palūkanų norma ir kredito įmokų dydis kinta kartu su EURIBOR.
 • Autolizingo gavimo procesas gali užtrukti ilgiau, nei paskolos automobiliui.
 • Tai – papildomas įsipareigojimas, reikalaujantis papildomų išlaidų kiekvieną mėnesį.
 • Papildomas įsipareigojimas padidina santykį tarp pajamų ir įsipareigojimų bei taip sumažina galimybes pasiskolinti iki kol pilnai negrąžinama paskola.
 • Pradelsto mokėjimo atveju gali būti iš karto pritaikyti delspinigiai.

Kaip palyginti ir išsirinkti geriausią automobilių lizingą?

Ne visi automobilių lizingai yra vienodi. Net priešingai – skirtumai tarp lizingo sąlygų gali būti labai dideli. Todėl yra labai svarbu atlikti tinkamą palyginimą prieš perkant automobilį lizingu.

Paprasčiausia tą padaryti pasinaudojus Finero automobilių lizingo palyginimo lentele viršuje. Joje galite matyti pagrindines skirtingų lizingo davėjų pasiūlymų sąlygas. Tačiau tai – tik preliminarios sąlygos. Norėdami sužinoti ir palyginti tikslias lizingo sąlygas ir tikrąją jo kainą, turėsite kreiptis į bent kelis lizingo davėjus ir užpildyti bei pateikti finansavimo paraišką.

Visais atvejais, lyginant ir vertinant lizingo davėjų pasiūlymus, prieš lizingu perkant transporto priemonę rekomenduojama atsižvelgti į šiuos dalykus.

 • BVKKMN ir BVKGMS. Tai – tikrąją lizingo kainą nurodantys rodikliai, kurie apima ne tik palūkanų mokėjimus, bet ir kitus mokesčius.
 • Lizingo suma ir terminas. Nepaisant skirtumų tarp minimalių ar vidutinių lizingo kainų, kredito davėjai gali taikyti skirtingus įkainius skirtingo dydžio ir termino lizingams. Tai, kad vienas lizingo davėjas suteikia pigiausią trumpalaikį automobilių lizingą, nereiškia, kad jo siūlomos sąlygos bus geriausios ilgalaikiam lizingui.
 • Lizingo akcijos ir išskirtinės sąlygos. Automobilių lizingui gali būti taikomos akcijos, pateikiami pasiūlymai skolintis išskirtinėmis sąlygomis. Pasidomėkite tokiomis sąlygomis ir savo galimybėmis jomis pasinaudoti. Tai gali padėti ženkliai sumažinti bendrą už automobilio lizingą mokamą kainą.
 • Kitos susijusios paslaugos ir jų kaina. Kartais gali prireikti pasinaudoti papildomomis, su lizingu susijusiomis paslaugomis (grąžinimo termino prasitęsimu, išankstiniu grąžinimu, dokumentų išrašų gavimu ir kt.). Pasidomėkite, kokias galimybes siūlo skirtingi lizingo davėjai ir kokie yra jų taikomi įkainiai šioms paslaugoms.
 • Klientų atsiliepimai ir įvertinimai. Paieškokite informacijos internete apie tai, kaip klientai vertina lizingo davėjus. Tai leis susidaryti tikslesnę nuomonę apie sunkiau išmatuojamus faktorius (klientų aptarnavimą ir vertinimą, patogumą naudotis paslaugomis, gebėjimą spręsti klientų problemas ir kita).

Automobilių lizingo įkainiai (palūkanų normos ir BVKKMN)

Automobilių lizingo palūkanų norma ir bendra vartojimo kredito kainos metinė norma (BVKKMN) priklauso nuo skirtingų veiksnių. Be pasirinkto lizingo davėjo taikomos kainodaros, jas įtakoja lizingo suma, terminas, lizingo gavėjo kredito istorija, gaunamų pajamų ir turimų įsipareigojimų dydis, kreditingumo vertinimas ir kiti veiksniai.

Patarimai prieš perkant automobilį lizingu

Perkant automobilį lizingu ir sudarant tokią finansavimo sutartį svarbu pasinaudoti gerosiomis skolinimosi praktikomis. Pateikiame sąrašą dažniausiai ekspertų rekomenduojamų patarimų perkant automobilį lizingu.

 • Įvertinkite savo finansines galimybes gauti automobilių lizingą, laiku jį grąžinti bei laiku atlikti mėnesines įmokas. Nepamirškite, kad laiku nevykdomi įsipareigojimai gali neigiamai paveikti jūsų kredito istoriją, o taip pat ir ilgalaikes perspektyvas paskolai gauti.
 • Įvertinkite finansavimo alternatyvas (pvz. paskolą automobiliui ar platesnės paskirties vartojimo paskolą) ir nuspręskite, ar automobilių lizingas geriausiai atitinka jūsų poreikį.
 • Palyginkite skirtingų lizingo davėjų siūlomas skolinimosi sąlygas. Kreipkitės į bent kelis geriausias sąlygas siūlančiu davėjus (bankus, kredito unijas, naudotų automobilių pardavėjus).
 • Lizingo davėjai atliks kreditingumo vertinimą ir, jei atitiksite reikalavimus paskolai gauti, pateiks jums standartinės informacijos apie kreditą formą. Įvertinkite skirtingų lizingo davėjų pasiūlymų tikrąją paskolos kainą pagal BVKKMN ir BVKGMS.
 • Prieš galutinai apsisprendžiant ir pasirašant sutartį, detaliai susipažinkite su sutarties sąlygomis. Kylant klausimams, kreipkitės į lizingo davėją.

Kas gali gauti lizingą automobiliui įsigyti?

Baziniai reikalavimai automobilių lizingui gauti yra numatomi Vartojimo kredito įstatyme. Tačiau vartojimo kredito davėjai gali taikyti ir papildomus reikalavimus. Pagal pagrindinius ir dažniausiai taikomus reikalavimus, lizingo gavėjas:

 • Turi būti ne jaunesnis nei 18 metų amžiaus.
 • Turi būti Lietuvos Respublikos pilietis arba turėti leidimą nuolat gyventi šalyje.
 • Turi turėti bent 4 mėnesių nepertraukiamą darbo stažą paraiškos teikimo metu ir stabilias pajamas.
 • Negali turėti įsipareigojimų, viršijančių 40% gaunamų mėnesio pajamų.
 • Negali turėti įsiskolinimų bei pradelstų mokėjimų.
 • Turi įnešti pradinį įnašą.

Papildomai gali būti reikalaujama atlikti naudoto automobilio vertinimą, pasirūpinti KASKO draudimu. Finansų įstaiga taip pat gali kelti reikalavimus naudoto automobilio amžiui.

Formalūs teisiniai reikalavimai kredito istorijai ir kredito reitingui nėra taikomi. Juos kiekvienas kredito davėjas vertina individualiai bendro kreditingumo vertinimo metu.

Kaip gauti automobilių lizingą?

Norint gauti autolizingą, rekomenduojame sekti šiuos žingsnius:

 1. Įsitikinkite, kad atitinkate aukščiau aprašytus bazinius lizingo gavimo reikalavimus.
 2. Palyginkite skirtingus automobilių lizingus ir jų sąlygas. Pasinaudokite skirtingų lizingo davėjų skaičiuoklėmis, kad galėtumėte tiksliau įvertinti preliminarias skolinimosi sąlygas atsižvelgiant į jūsų norimą pasiskolinti sumą bei sutarties terminą.
 3. Kreipkitės į bent kelis geriausias sąlygas siūlančius lizingo davėjus. Lengviau tą padaryti užpildžius šio puslapio viršuje esančią automobilių lizingo skaičiuoklę. Atminkite, kad tik užpildę ir pateikę paraišką jūs dar neįsipareigojate kredito davėjui.
 4. Gavę konkrečius pasiūlymus juos palyginkite, išsirinkite geriausią bei pasirašykite sutartį.

Atkreipiame dėmesį, kad kiekvienas lizingo davėjas yra nustatęs skirtingas skolinimosi procedūras. Todėl norint sužinoti, kaip gauti konkrečios finansų įstaigos autolizingą, su procesu reikėtų susipažinti jo interneto svetainėje.

Kam skirtas automobilių lizingas?

Automobilių lizingas yra skirtas naujai arba naudotai transporto priemonei įsigyti.

Alternatyvos automobilių lizingui

Automobilį įsigyti galite pasinaudoti alternatyviomis automobilio finansavimo paslaugomis.

 • Paskola automobiliui. Paskola automobiliui yra brangesnė transporto priemonės įsigijimo finansavimo paslauga. Tačiau ji turi kitų privalumų: mažiau reikalavimų ir apribojimų perkamai transporto priemonei, nereikalingas pradinis įnašas bei KASKO draudimas, o automobilio nuosavybė iš karto priklauso paskolos gavėjui. Plačiau: Paskolos automobiliui.
 • Vartojimo paskola. Kitų vartojimo paskolų panaudojimas nėra apibrėžtas, todėl tenkinant sąlygoms vartojimo paskolą galima panaudoti ir automobilio įsigijimui. Plačiau: Vartojimo paskolos.

Kodėl galite mumis pasitikėti

Iš ko mes uždirbame: Finero dalyvauja partnerystės programoje ir bendradarbiauja su Lietuvoje veikiančiais vartojimo kredito davėjais. Mes uždirbame komisinį mokestį, kai yra sudaroma paskolos sutartis per mūsų pateikiamą nuorodą. Visos mūsų paslaugos yra nemokamos ir neįtakoja paslaugos kainos galutiniam vartotojui. Mūsų dalyvavimas partnerystės programoje gali įtakoti kuriuos kredito davėjus apžvelgiame.

Vertinimo metodologija: Kiekvieną kredito davėją vertiname atsižvelgdami į šiuos kriterijus:

 • Teikiamas paslaugas ir jų sąlygas.
 • Kaip lengva ir paprasta naudotis internetinės svetainės savitarna.
 • Klientų aptarnavimas.
 • Informacijos pateikimas (jos pakankamumas ir pasiekiamumas).
 • Kitus klientų patirtį ir paslaugų sąlygas galinčius įtakoti veiksnius.
Finero - finansinių paslaugų palyginimas
Logo