Kredito reitingų agentūra

Kredito reitingų agentūra (angl. Credit rating agency), yra įmonė, kuri suteikia kredito reitingus įvairių rūšių skolos emitentams. Tai gali būti vyriausybės obligacijos, įmonių obligacijos, savivaldybių obligacijos, struktūrizuoti finansiniai vertybiniai popieriai ir juos išleidusios finansų įstaigos, korporacijos ar šalių vyriausybės.

Kredito reitingai rodo reitingų agentūros vertinimą apie emitento kreditingumą arba gebėjimą grąžinti skolą. Jie išreiškiami raidiniais laipsniais: AAA arba Aaa yra aukščiausias, reiškiantis mažą įsipareigojimų nevykdymo riziką, o C arba D – žemiausias, reiškiantis didelę įsipareigojimų nevykdymo riziką arba jau įvykdytą įsipareigojimų nevykdymą.

Pagrindinės pasaulinės reitingų agentūros yra Standard & Poor’s (S&P), Moody’s ir Fitch Ratings. Jų reitingai atlieka svarbų vaidmenį finansų rinkose, nes investuotojams pateikia nepriklausomą kredito rizikos arba įsipareigojimų neįvykdymo rizikos įvertinimą. Tai padeda investuotojams priimti pagrįstus sprendimus, kur nukreipti savo investicijas.

Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo