Būsto paskola dirbantiems savarankiškai

Čia rasite visą informaciją apie tai, kaip gauti būsto paskolą dirbantiems su individualia veikla.

Kas yra būsto paskola dirbantiems su individualia veikla?

Būsto paskola dirbantiems su individualia veikla – savarankiškai dirbantiems asmenims ir pagrindines pajamas iš savarankiškos veiklos gaunantiems asmenims skirtas būsto kreditas. Faktiškai tai yra ta pati būsto įsigijimo finansavimo paslauga, kaip ir kitais atvejais, tačiau dėl individualios veiklos pajamų specifikos, jos yra vertinamos kitaip, nei pajamos iš darbo santykių.

Daugiau būsto paskolų pasiūlymų: Būsto paskolos.

Kodėl dirbantiems savarankiškai būsto kreditą gauti sudėtingiau?

Prieš suteikiant bet kokį kreditą, paskolos davėjas privalo tinkamai įvertinti asmens mokumą ir atlikti nuodugnų kreditingumo patikrinimą. Vienas iš svarbiausių vertinimo kriterijų – asmens gaunamos pajamos. Svarbu yra ne tik jų dydis, bet ir stabilumas. Todėl vertinant asmens galimybes vykdyti prisiimtus įsipareigojimus, dažniausiai yra vertinamos pastarųjų 6 mėnesių pajamos.

Įprastai daroma prielaida, kad pajamos dirbant pagal darbo sutartį yra stabilesnės, nei dirbant pagal individualios veiklos pažymėjimą. Dėl šios priežasties, kredito įstaigos taiko griežtesnius vertinimo kriterijus pajamoms, gaunamoms iš individualios veiklos.

Tai reiškia, kad kredito įstaiga tokioms pajamoms gali pritaikyti mažesnį koeficientą bei vertinti ilgesnį jų gavimo laikotarpį. Įprastai vertinant individualios veiklos pajamas yra vertinamos ne pastarųjų 6 mėnesių, bet pastarųjų 24 mėnesių pajamos. Taip pat yra atsižvelgiama į galimybes ateityje gauti tokias pat pajamas iš tokios pat veiklos, todėl vertinama ir veiklos sritis, darbo pobūdis, asmens specializacija ir kt.

Patarimai, kaip gauti būsto paskolą dirbantiems savarankiškai

Norėdami gauti būsto paskolą su individualia veikla, turėtumėte imtis keleto veiksmų, kad paraiškos vertinimas būtų sklandesnis, o tikimybė išgirsti palankų sprendimą – didesnė.

  • Iš anksto paruoškite visus dokumentus, susijusius su iš individualios veiklos ir kitais būdais gaunamomis pajamomis.
  • Neignoruokite kredito unijų: jos dažniau nei komerciniai bankai yra linkusios suteikti būsto paskolą asmenims, dirbantiems pagal individualios veiklos pažymėjimą.

Kokius dokumentus reikia pateikti norint gauti būsto paskolą?

Kreipiantis dėl būsto paskolos kredito įstaiga, atsižvelgdama į Atsakingo skolinimo nuostatus, privalo atlikti nuodugnų mokumo vertinimą. Jo metu yra patikrinamos asmens pajamos, kredito istorija, turimi įsipareigojimai ir jų vykdymo istorija ir kt. Sklandžiam šio proceso vykdymui yra svarbu, kad kredito įstaiga turėtų visą įmanomą informaciją apie asmens finansinę padėtį. Tam tikslui paraiškos teikėjas turi pateikti įvairius dokumentus. Dirbant savarankiškai, be įprastų dokumentų (paso arba asmens tapatybės kortelės, turto vertinimo, būsto kredito paraiškos) įprastai taip pat reikia pateikti:

  • Pajamų deklaracijas (įskaitant einamųjų metų deklaraciją).
  • Banko sąskaitos išrašus.
  • Veiklos buhalterinės apskaitos dokumentus.
  • Sutartis su darbų užsakovais.
  • Autorines sutartis.
  • Kasos pajamų išlaidų orderius.
Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo