Būsto paskolos

Palyginkite būsto paskolų pasiūlymus ir raskite visą reikiamą informaciją apie tai, kaip gauti būsto kreditą, kuris atitiktų Jūsų poreikius ir reikalavimus.

Kas yra būsto paskola?

Būsto paskola (arba būsto kreditas) – ilgalaikis įsipareigojimas su pradiniu įnašu, skirtas būstui ar kitam nekilnojamajam turtui įsigyti. Būsto paskola suteikiama tik įkeičiant nekilnojamąjį turtą. Ją suteikia bankai, kredito unijos bei kiti Lietuvos banko patvirtinti kredito davėjai.

Būsto kredito gavėjas gali pasirinkti paskolos grąžinimo būdą (anuitetą arba linijinį) bei palūkanų tipą (fiksuotas arba kintamas, priklausomas nuo EURIBOR).

Lietuvoje būsto kredito davėjai finansuoja iki 85% būsto vertės. Likusia dalimi privalo pasirūpinti paskolos gavėjas pradinio įnašo formoje.

Taip pat galite susipažinti su konkrečių būsto paskolų sąlygomis:

Daugiau paskolų pasiūlymų ieškokite čia: Paskolos.

Būsto paskolos skaičiuoklė

Būsto paskolų įkainiai (palūkanų normos ir mokesčiai)

Būsto paskolos kaina yra nustatoma individualiai, atsižvelgiant į paskolos paraiškos teikėjo pajamas, įsipareigojimus, norimą pasiskolinti sumą, pradinio įnašo dydį ir kitus kreditingumo vertinimo kriterijus. Būsto paskolų palūkanų norma yra tiesiogiai įtakojama Euro tarpbankinės rinkos palūkanų norma (EURIBOR). 

Patarimai imant būsto paskolą

Imant būsto paskolą svarbu pasinaudoti gerosiomis skolinimosi praktikomis. Pateikiame sąrašą dažniausiai ekspertų rekomenduojamų patarimų imant būsto kreditą.

  • Įvertinkite savo finansines galimybes gauti būsto kreditą, laiku jį grąžinti bei laiku atlikti mėnesines kredito įmokas. Nepamirškite, kad laiku nevykdomi įsipareigojimai gali neigiamai paveikti jūsų kredito istoriją, o taip pat ir ilgalaikes perspektyvas paskolai gauti. Be to, nevykdydami savo įsipareigojimų, rizikuojate prarasti būsto paskolos pagalba įsigytą būstą.
  • Įvertinkite bendrą ekonominę situaciją, galimus infliacijos pokyčius. Atminkite, kad šie pokyčiai gali tiesiogiai įtakoti Europos centrinio banko nustatomą EURIBOR palūkanų normą. Nuo to priklauso jūsų už būsto kreditą mokama kaina.
  • Atsižvelgdami į savo asmeninę finansinę padėtį, bendrą ekonominę situaciją ir realistiškai susidėlioję savo prioritetus, tinkamai pasirinkite palūkanų normos tipą (fiksuotą arba kintamą) bei paskolos grąžinimo tipą (anuitetą ar linijinį).
  • Dėl būsto paskolos kreipkitės į kelis kredito davėjus, nepamiršdami ir kredito unijų.
  • Derėkitės su kredito davėjais dėl geresnių būsto paskolos sąlygų.
  • Prieš galutinai apsisprendžiant ir pasirašant sutartį, detaliai susipažinkite su sutarties sąlygomis. Kylant klausimams, kreipkitės į paskolos davėją. Nepamirškite, kad gavę pasiūlymą, sprendimą dėl paskolos galite priimti per 30 dienų.

Plačiau: Patarimai imant būsto paskolą.

Kas gali gauti būsto paskolą?

Baziniai reikalavimai būsto paskolai gauti yra numatomi Atsakingojo skolinimo nuostatuose. Tačiau būsto kredito davėjai gali taikyti ir papildomus reikalavimus. Pagal pagrindinius ir dažniausiai taikomus reikalavimus, paskolos gavėjas:

  • Turi būti ne jaunesnis nei 18 metų amžiaus.
  • Turi būti Lietuvos Respublikos pilietis arba turėti leidimą nuolat gyventi šalyje.
  • Turi turėti minimalų 15% pradinį įnašą.
  • Turi turėti bent 6 mėnesių nepertraukiamą darbo stažą paraiškos teikimo metu ir stabilias pajamas.
  • Negali turėti įsipareigojimų, viršijančių 40% gaunamų mėnesio pajamų.
  • Negali turėti įsiskolinimų bei pradelstų mokėjimų.

Formalūs teisiniai reikalavimai kredito istorijai ir kredito reitingui nėra taikomi. Juos kiekvienas kredito davėjas vertina individualiai bendro kreditingumo vertinimo metu.

Kaip gauti būsto paskolą?

Norint gauti būsto paskolą, rekomenduojame sekti šiuos žingsnius:

  1. Išsirinkite vieną ar kelis būsto kredito davėjus. Pasinaudokite jų skaičiuoklėmis, pasidomėkite jų siūlomomis paskolos sąlygomis, jas palyginkite, derėkitės. Galiausiai, pasirinkite geriausias sąlygas pasiūliusį kredito davėją.
  2. Pasirūpinkite, kad jūsų įkeičiamą nekilnojamąjį turtą įvertintų profesionalus turto vertintojas.
  3. Pasirašykite sutartį su kredito davėju.
  4. Pasirašykite būsto pirkimo-pardavimo sutartį.
  5. Įregistruokite nekilnojamojo turto nuosavybės teises.
  6. Pasirūpinkite pažyma hipotekos sutarčiai sudaryti.
  7. Apdrauskite įkeičiamą turtą.
  8. Įregistruokite pas notarą patvirtintą hipotekos sutartį.

Atkreipiame dėmesį, kad kiekvienas būsto kredito davėjas yra nustatęs skirtingas paskolos gavimo procedūras. Todėl norint sužinoti, kaip gauti konkretaus būsto kredito davėjo paskolą, su procesu reikėtų susipažinti jo interneto svetainėje ar apsilankius aptarnavimo padalinyje.

Detaliau: Kaip gauti būsto paskolą?

Būsto paskolos grąžinimas

Kitaip nei imant kitas paskolas, imant būsto paskolą jūs galite pasirinkti jos grąžinimo būdą.

Anuitetas. Anuitetas yra paskolos grąžinimo būdas, kuomet kredito įmokos yra vienodo dydžio visą paskolos grąžinimo laikotarpį.

Linijinis. Linijinis paskolos grąžinimas yra toks, kai mokamos kintamo dydžio kredito įmokos. Pradžioje mokamos didžiausios įmokos, kurios nuosekliai mažėja visą sutarties laikotarpį.

Plačiau: Paskolos grąžinimas: anuitetas ir linijinis.

Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo