Kredito linija verslui

Palyginkite kredito linijos verslui pasiūlymus ir raskite visą reikiamą informaciją apie tai, kaip pasinaudoti kredito linija, kuri atitiktų Jūsų įmonės poreikius ir reikalavimus.

Kas yra kredito linija verslui?

Kredito linija – įmonei suteikiamas kredito limitas, kurį įmonė gali naudoti dalimis. Palūkanos mokamos tik už panaudotą kredito limito dalį. Naudojantis kredito linijos paslauga dažniausiai nėra reikalingas turto įkeitimas ar kitoks paskolos užtikrinimas.

Daugiau finansavimo sprendimų ir paskolų verslui ieškokite čia: Paskolos verslui.

Kam skirta kredito linija verslui?

Kredito linija yra skirta trumpalaikiam apyvartinio kapitalo trūkumui finansuoti. Dažniausiai ji naudojama:

 • Žaliavoms ar kitos gamybos priemonėms pirkti.
 • Atsiskaityti su tiekėjais.
 • Darbuotojų užmokesčiui sumokėti.
 • Kitoms netikėtoms smulkioms išlaidoms padengti, kurioms nepakankama turimo apyvartinio kapitalo.

Kaip gauti kredito liniją verslui?

Norint pasinaudoti kredito linija, jums reikės:

 1. Pateikti užklausą dėl kredito linijos paslaugos pasirinktai kredito įstaigai.
 2. Pateikti dokumentus, kurių reikalaujama paraiškos pildymo metu ar pareikalavus kredito įstaigai po paraiškos pateikimo. Dažniausiai tai: pagrindiniai įmonės dokumentai (įstatai, informacija apie akcininkus ir kt.), verslo planas, banko išrašai, įmonės finansinės ataskaitos, pateiktų komercinių pasiūlymų kopijos, paliekamo užstato turto vertintojų ataskaita ir kt.
 3. Sulaukti kredito įstaigos atliekamo įmonės kreditingumo vertinimo rezultatų.
 4. Teigiamo atsakymo atveju, susipažinti su finansavimo pasiūlymo sąlygomis.
 5. Kredito linijos sąlygoms tenkinant, pasirašyti paslaugos teikimo sutartį.

Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad kiekvienas finansinę paslaugą teikianti įstaiga turės nustatytas individualias skolinimosi taisykles.

Kas gali pasinaudoti kredito linija verslui?

Kredito linija gali pasinaudoti įmonės, atitinkančios kredito įstaigos verslo subjektams keliamus reikalavimus. Kiekviena kredito įstaiga taiko individualius reikalavimus, tačiau dažniausiai įmonė privalo:

 • Verslo veiklą vykdyti ne trumpiau nei 6, 12 ar 24 mėnesius, priklausomai nuo kredito įstaigos.
 • Turėti gerą kredito reitingą, atitikti mokumo vertinimo kriterijus, neturėti įsiskolinimų ir su tuo susijusių bylų.

Kiti trumpalaikiai finansavimo sprendimai verslui

Jei nemanote, kad kredito linija yra geriausias pasirinkimas jūsų įmonei, dauguma verslo finansavimo sprendimus siūlančių kredito įstaigų gali pasiūlyti alternatyvių trumpalaikio verslo finansavimo paslaugų.

 • Verslo paskola apyvartinėms lėšoms. Tai standartinė trumpalaikė paskola verslui, skirta apyvartinių lėšų trūkumui finansuoti. Plačiau: Paskola apyvartinėms lėšoms
 • Faktoringas. Jei pinigai reikalingi greičiau nei sulaukiate išrašytų sąskaitų apmokėjimo, galite pasinaudoti faktoringo paslauga ir taip subalansuoti savo pinigų srautus. Plačiau: Faktoringas.
 • Overdraftas. Tai – sąskaitos likučio perviršis, į kredito liniją panaši paslauga, tačiau kitaip nei kredito linijos, overdrafto įsiskolinimas (minusinis, debetinis sąskaitos likutis) yra dengiamas automatiškai, kai į įmonės sąskaita įplaukia lėšos. Plačiau: Overdraftas.
Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo