Overdraftas

Palyginkite overdrafto pasiūlymus ir raskite visą reikiamą informaciją apie tai, kaip pasinaudoti overdrafto paslauga, kuri atitiktų Jūsų įmonės poreikius ir reikalavimus.

Kas yra overdraftas?

Overdraftas arba sąskaitos likučio perviršis yra į kredito liniją panaši paslauga. Tačiau jei kredito linija suteikia papildomą kredito limitą, kuriuo įmonė bet kada gali pasinaudoti, overdraftas įmonei suteikia teisę į minusinį (debetinį) sąskaitos balansą. Tai naudinga tais atvejais, kai sąskaitas reikia apmokėti automatiškai, nepriklausomai nuo sąskaitoje turimų lėšų likučio. Overdraftas taip pat yra padengiamas automatiškai, kai į sąskaitą yra įnešami pinigai.

Daugiau finansavimo sprendimų ir paskolų verslui ieškokite čia: Paskolos verslui.

Kam skirtas overdraftas?

Overdraftas yra skirta trumpalaikiams apyvartinio kapitalo trūkumams ar poreikiams finansuoti. Dažniausiai jis naudojamas automatiškai atsiskaityti su tiekėjais ar kitais subjektais, nepriklausomai nuo tuo metu įmonės banko sąskaitoje esančio likučio.

Kaip pasinaudoti overdraftu?

Norint pasinaudoti overdraftu, jums reikės:

  1. Pateikti užklausą dėl overdrafto paslaugos pasirinktai kredito įstaigai.
  2. Pateikti dokumentus, kurių reikalaujama paraiškos pildymo metu ar pareikalavus kredito įstaigai po paraiškos pateikimo. Dažniausiai tai: pagrindiniai įmonės dokumentai (įstatai, informacija apie akcininkus ir kt.), verslo planas, banko išrašai, įmonės finansinės ataskaitos, pateiktų komercinių pasiūlymų kopijos, paliekamo užstato turto vertintojų ataskaita ir kt.
  3. Sulaukti kredito įstaigos atliekamo įmonės kreditingumo vertinimo rezultatų.
  4. Teigiamo atsakymo atveju, susipažinti su finansavimo pasiūlymo sąlygomis.
  5. Overdrafto sąlygoms tenkinant, pasirašyti paslaugos teikimo sutartį.

Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad kiekvienas finansinę paslaugą teikianti įstaiga turės nustatytas individualias skolinimosi taisykles.

Kas gali pasinaudoti overdraftu?

Overdraftu pasinaudoti gali įmonės, atitinkančios kredito įstaigos verslo subjektams keliamus reikalavimus. Kiekviena kredito įstaiga taiko individualius reikalavimus, tačiau dažniausiai įmonė privalo:

  • Verslo veiklą vykdyti ne trumpiau nei 6, 12 ar 24 mėnesius, priklausomai nuo kredito įstaigos.
  • Turėti gerą kredito reitingą, atitikti mokumo vertinimo kriterijus, neturėti įsiskolinimų ir su tuo susijusių bylų.

Kiti trumpalaikiai finansavimo sprendimai verslui

Jei nemanote, kad overdraftas yra geriausias pasirinkimas jūsų įmonei, dauguma verslo finansavimo sprendimus siūlančių kredito įstaigų gali pasiūlyti alternatyvių trumpalaikio verslo finansavimo paslaugų.

  • Kredito linija. Suteikiamas kredito limitas, kurį galima naudoti pagal verslo poreikius, palūkanas mokant tik už panaudotą sumą. Plačiau: Kredito linija verslui
  • Faktoringas. Jei pinigai reikalingi greičiau nei sulaukiate išrašytų sąskaitų apmokėjimo, galite pasinaudoti faktoringo paslauga ir taip subalansuoti savo pinigų srautus. Plačiau: Faktoringas.
  • Verslo paskola apyvartinėms lėšoms. Tai standartinė trumpalaikė paskola verslui, skirta apyvartinių lėšų trūkumui finansuoti. Plačiau: Paskola apyvartinėms lėšoms
Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo