Paskolos verslui

Pasirinkite, kokio tipo verslo paskolos ieškote arba susipažinkite su finansavimo verslui sprendimais žemiau.
Šeimos kredito unija

Uno.lt

Paskolos suma: Nuo 2 000 € iki 2 mln. €
Paskolos terminas: Nuo 3 mėn. iki 120 mėn.
Palūkanų norma: Nuo 5.5%

Kas yra verslo paskola?

Verslo paskolos – tai juridiniams asmenims skirtos finansavimo priemonės. Jas sudaro platus paslaugų asortimentas: nuo trumpalaikių finansavimo sprendimų nereikalaujančių užstato (kredito linija, overdraftas, faktoringas, kredito kortelė verslui ir kt.) iki ilgalaikių ir/ar turto įkeitimo reikalaujančių paslaugų (investicinė paskola, paskola NT vystymui ir žemės ūkiui ir kt.).

Verslo paskolos užtikrinimas ir kompensacijos

Kai kurios įmonės dėl verslo paskolos garantijų suteikimo bei kompensavimo gali kreiptis į INVEGA. Kai kuriais atvejais paskolas užtikrinti galima ir per Europos investicijų fondo (EIF) garantijų programas (pvz. „EaSI“).

Konkrečių paskolos garantavimui ar palūkanų kompensavimo sąlygų bei galimybių reikėtų ieškoti pasirinktos kredito įstaigos finansavimo paslaugos aprašyme arba garantijas ir/ar kompensavimą siūlančios įstaigos programos aprašyme.

Kam skirta verslo paskola?

Priklausomai nuo pasirinkto verslo paskolos tipo, paskola gali būti panaudoti įvairioms verslo reikmėms:

 • Verslo pradžiai.
 • Verslo plėtrai (gamybinėms patalpoms bei jų remontui ar atnaujinimui, IT plėtrai, įrangai bei įrankiams ir kt.).
 • Apyvartinėms lėšoms.
 • Automobilio įsigijimui ar jo nuomai.
 • Nekilnojamojo turto įsigijimui ar jo vystymui (įskaitant miškų ir ūkio paskirties žemei įsigyti).
 • Investicijoms į atsinaujinančią energiją.
 • Turimų įsipareigojimų refinansavimui.
 • Finansuoti kitus verslo poreikius.

Paskolos verslui įkainiai

Verslo paskolos įkainiai yra nustatomi individualiai ir priklauso nuo skirtingų veiksnių. Paskolos verslui kainą įtakoja:

 • Pasirinkta finansavimo paslauga.
 • Įmonės veiklos tęstinumas (ilgiau ir stabiliau veikiančios įmonės gali tikėtis geresnių finansavimo sąlygų, ceteris paribus).
 • Įmonės kreditingumas (kredito reitingas, kredito istorija ir kt.).
 • Paskolos užtikrinimo galimybės ir pasirinkimai.
 • Individuali pasirinktos kredito įstaigos kainodara.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad be palūkanų normos, verslo paskolai taip pat gali būti taikomi paskolos sutarties sudarymo, administravimo, sumos didinimo ir kitų sąlygų keitimo mokesčiai.

Kas gali gauti paskolą verslui?

Paskolą verslui gali gauti įmonės, atitinkančios kredito įstaigos keliamus reikalavimus. Jie dažniausiai apima šiuos punktus:

 • Verslo klientas veiklą turi vykdyti bent tam tikrą laikotarpį (įprastai mažiausiai 6, 12 ar 24 mėnesių) ir galėti pateikti atitinkamo laikotarpio finansines ataskaitas kreditingumo įvertinimui.
 • Kreditoriui privaloma pateikti pagrindinius įmonės dokumentus (įmonės atstovo asmens tapatybės dokumentai, įstatai ir kiti steigimo dokumentai, paskolos paraiška ir kt.).
 • Jei pasirinkta finansavimo paslauga to reikalauja, įmonė privalo pateikti paskolos pagrindimo dokumentus (verslo planą ar projektą ir su tuo susijusius dokumentus bei prognozes).
 • Jei pasirinkta finansavimo paslauga to reikalauja, įmonė privalo užtikrinti paskolą vienu iš kredito įstaigai priimtinų būdų.
 • Jei pasirinktas paskolos užtikrinimo būdas to reikalauja, įkeičiamas turtas turi būti profesionaliai įvertintas.
 • Įmonė neturi turėti skolų, įsiskolinimų, nemokumo bylų ir pan.

Tačiau konkretūs reikalavimai verslo subjektui priklausys nuo pasirinkto kredito davėjo ir finansavimo tipo.

Kaip gauti paskolą verslui?

Paprasčiausias būdas gauti verslo paskolą yra per pasirinkto verslo kredito davėjo interneto svetainę. Nors paskolos gavimo eiga gali skirtis priklausomai nuo pasirinktos finansų įstaigos bei finansavimo tipo, įprastai paskolos gavimo eiga yra tokia:

 1. Užpildoma ir pateikiama verslo paskolos paraiška.
 2. Kredito davėjas įvertina paraišką, susisiekia su įmonės atstovu nurodytais kontaktais ir aptaria papildomos informacijos ir reikalingų dokumentų pateikimą.
 3. Jei atlikus pateiktos informacijos ir dokumentų bei platesnį kreditingumo vertinimą įmonė atitinka kredito davėjo iškeltus reikalavimus, kreditorius pateikia konkretų finansavimo pasiūlymą.
 4. Jei pasiūlymas tenkina, pasirašoma verslo paskolos sutartis.

Kai kuriais atvejais dėl paskolos galima susisiekti su kredito įstaigos atstovu, gauti konsultaciją bei aptarti paskolos gavimo perspektyvas.

Kaip palyginti ir išsirinkti geriausią paskolą verslui?

Kadangi verslo paskolų įkainiai yra nustatomi individualiai, palyginti finansavimo sąlygas iš anksto gali būti sudėtinga. Todėl rekomenduojama dėl verslo paskolos kreiptis į kelias kredito įstaigas ir tuomet palyginti gautus pasiūlymus. Tą taip pat galite padaryti dėl paskolos kreipdamiesi per tarpininkus.

Nepaisant to, prieš kreipiantis dėl verslo paskolos rekomenduojama palyginti siūlomų finansavimo paslaugų įkainių rėžius. Kredito įstaigos dažniausiai nurodo minimalų ir maksimalų sutarties sudarymo ir administravimo, sąlygų keitimo bei kitus mokesčius. Pagal tai galite įvertinti ar pasirinktos kredito įstaigos siūlomi įkainiai, nepriklausomai nuo individualaus jūsų paraiškos vertinimo ir taikytinų palūkanų normų, jus tenkina.

Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo