Lizingas verslui

Palyginkite lizingo verslui pasiūlymus ir raskite visą reikiamą informaciją apie tai, kaip pasinaudoti lizingu, kuris atitiktų Jūsų įmonės poreikius ir reikalavimus.

Kas yra lizingas?

Lizingas yra finansavimo paslauga, kuomet įsigyjamo ir naudojamo turto nuosavybės teisės sutarties laikotarpiu priklauso ne lizingo gavėjui, o jį išdavusiai bendrovei. Jis yra skirstomas į dvi susijusias paslaugas: finansinį lizingą ir veiklos nuomą (lizingą su likutine verte).

 • Finansinis lizingas – finansavimo paslauga, kuomet lizingo gavėjas turi teisę naudotis įsigytu turtu, tačiau jo nuosavybės teisės sutarties laikotarpiu priklauso lizingo bendrovei. Lizingo sutarties pabaigoje, kai visa visa turto vertė lygiomis dalimis išmokama lizingo bendrovei, turto savininku tampa klientas.
 • Veiklos nuoma (lizingas su likutine verte) – finansavimo paslauga, kuomet turtas priklauso lizingo bendrovei, o klientas juo naudojasi nuomos sąlygomis. Pasibaigus veiklos nuomos sutarčiai, klientas turi galimybę nepratęsti sutarties ir grąžinti turtą lizingo bendrovei, pratęsti sutartį arba išpirkti turtą už jo likutinę vertę.

Lizingo paslaugos dažniausiai naudojamos automobilio ar kitų transporto priemonių įsigijimui finansuoti.

Daugiau finansavimo verslui sprendimų ir paskolų verslui ieškokite čia: Paskolos verslui.

Kam skirtas lizingas?

Lizingą įmonės galima panaudoti finansuojant šio turto įsigijimą:

 • Naujus ir naudotus automobilius.
 • Naują ir naudotą komercinį transportą (krovininius sunkvežimius, autobusus, mikroautobusus, kitą komercinį transportą).
 • Naują ir naudotą žemės ūkio techniką (traktorius, kombainus ir kt.).
 • Kitą naują ir naudotą techniką bei įrangą (gamybos, statybų, žemės ūkio, miškininkystės, pramoninę ir kt. įrangą).

Įprastai lizingą galima gauti palankesnėmis sąlygomis, jei siekiama finansuoti elektromobilių ar hibridinių transporto priemonių įsigijimą.

Kaip pasinaudoti lizingo paslaugomis?

Norint pasinaudoti lizingu  verslui, jums reikės:

 1. Pateikti lizingo paraišką pasirinktai kredito įstaigai.
 2. Pateikti dokumentus, kurių reikalaujama paraiškos pildymo metu ar pareikalavus kredito įstaigai po paraiškos pateikimo. Dažniausiai tai: pagrindiniai įmonės dokumentai (įstatai, informacija apie akcininkus ir kt.), verslo planas, banko išrašai, įmonės finansinės ataskaitos, pateiktų komercinių pasiūlymų kopijos, paliekamo užstato turto vertintojų ataskaita ir kt.
 3. Sulaukti kredito įstaigos atliekamo įmonės kreditingumo vertinimo rezultatų.
 4. Teigiamo atsakymo atveju, susipažinti su finansavimo pasiūlymo sąlygomis.
 5. Lizingo sąlygoms tenkinant, pasirašyti paskolos sutartį.

Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad kiekvienas finansinę paslaugą teikianti įstaiga turės nustatytas individualias skolinimosi taisykles.

Kas gali pasinaudoti lizingo paslaugomis?

Lizingu verslui gali pasinaudoti įmonės, atitinkančios kredito įstaigos verslo subjektams keliamus reikalavimus. Kiekviena kredito įstaiga taiko individualius reikalavimus, tačiau dažniausiai įmonė privalo:

 • Verslo veiklą vykdyti ne trumpiau nei 6, 12 ar 24 mėnesius, priklausomai nuo kredito įstaigos.
 • Turėti gerą kredito reitingą, atitikti mokumo vertinimo kriterijus, neturėti įsiskolinimų ir su tuo susijusių bylų.

Kiti finansavimo sprendimai verslui

Jei nemanote, kad finansinis lizingas ar veiklos nuoma yra geriausias pasirinkimas jūsų įmonei, dauguma verslo finansavimo sprendimus siūlančių kredito įstaigų gali pasiūlyti alternatyvių verslo finansavimo paslaugų paslaugų.

 • Paskola atsinaujinančiai energijai. Jei ketinate finansuoti elektrinės ar hibridinės transporto priemonės įsigijimą, galite pasinaudoti žaliąja paskola verslui, kuri įprastai suteikiama palankesnėmis sąlygomis nei įprastos verslo paskolos. Plačiau: Verslo paskola atsinaujinančiai energijai.
 • Bendros paskirties investicinė paskola. Tai nebūtinai nekilnojamojo turto įkeitimu reikalaujanti, tokios pat paskirties ilgalaikė investicinė paskola. Priklausomai nuo kredituojančios įstaigos, paskolos sumos ir įmonės kreditingumo, paskolą galima užtikrinti kilnojamuoju turtu, laidavimo ir kitomis garantijomis. PlačiauInvesticinė paskola.
 • Paskola ūkininkams. Jei jūsų verslo projektas ir investicijų poreikis susijęs su žemės ūkiu, žemės ūkio ar miškų paskirties sklypais, galite kreiptis dėl specializuotos, šiai sričiai pritaikytos paskolos. Plačiau: Paskolos ūkininkams.
Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo