Būsto paskola jaunai šeimai

Čia rasite visą informaciją apie tai, kaip gauti būsto paskolą jaunai šeimai.

Kas yra būsto paskola jaunai šeimai?

Būsto paskola jaunai šeimai yra lengvatinė paskola, kurią sąlygas ir reikalavimus atitinkančioms jaunoms šeimoms kompensuoja valstybė. Šiuo metu jaunos šeimos gali pretenduoti į dvi būsto paskolos subsidijas: Valstybės iš dalies kompensuojamą būsto paskolą ir Būsto paskolą su valstybės paskata pirmajam būstui įsigyti regionuose.

Abiem subsidijom pasinaudoti gali tik tos jaunos šeimos, kurios atitinka šiose programose jaunoms šeimoms taikomus reikalavimus. Atitinkami kriterijai yra taikomi ir planuojamam įsigyti būstui.

Daugiau būsto paskolų pasiūlymų: Būsto paskolos.

Būsto paskola su valstybės paskata pirmajam būstui įsigyti

Šia paskata (subsidija) pasinaudoti gali tik jaunos šeimos, atitinkančios Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme numatytą apibrėžimą ir Lietuvos Respublikos finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms šeimoms įstatyme numatytus kriterijus. Pagrindiniai reikalavimai valstybės paskaitai pirmam būstui įsigyti gauti:

 • Sutuoktiniai negali būti vyresni nei 36 metų amžiaus.
 • Sutuoktiniai negali būti turėję nuosavybės teisių į gyvenamosios paskirties būstą, išskyrus atvejus, kai naudingasis būsto plotas, tenkantis vienam asmeniui, yra mažesnis nei 14 kvadratinių metų arba jei būstas yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau nei 60 procentų.
 • Paskola gali būti suteikta tik gyvenamosios paskirties būstui pirkti, statyti arba pirkti ir statyti.
 • Būstas turi būti perkamas regionuose, kurie atitinka kvadratinio metro normatyvinę vertę: ji turi būti bent 65 procentais mažesnė už nustatytą didžiausią normatyvinę kvadratinio metro vertę visoje Lietuvoje.
 • Jei perkamas sklypas, kuriame planuojama statyti būstą, sklypui negali būti skiriama daugiau nei 15% būsto kredito sumos.

Taip pat yra numatyti reikalavimai ir pačiai subsidijai bei jos dydžiui. Remiantis šiuo metu galiojančiais teisės aktais, paramos dydis priklauso nuo jaunos šeimos dydžio. Atsižvelgiant į jį, yra taikomos tokios subsidijos būsto paskolai:

 • Jaunoms šeimoms be vaikų – 15%.
 • Jaunoms šeimoms su 1 vaiku – 20%.
 • Jaunoms šeimoms su 2 vaikais – 25%.
 • Jaunoms šeimoms su 3 ir daugiau vaikų – 30%.

Šeimai susilaukus pagausėjimo galima kreiptis dėl papildomos subsidijos, jei šeimos pagausėjimo metu šeima atitinka numatytą jaunos šeimos apibrėžimą, išskyrus atvejus, kai šeimoje gimsta trečias vaikas – tuomet šeima dėl papildomos paskatos gali kreiptis iki kol tėvams sukanka 40 metų.

Maksimali būsto paskolos suma, kuriai gali būti taikomi ši valstybės finansinė paskata yra 87 000 eurų, o minimalus sutarties terminas – 10 metų.

Valstybės iš dalies kompensuojama būsto paskola

Jaunos  šeimos taip pat gali kreiptis dėl valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito. Be aukščiau minėtų reikalavimų, šiai kompensacijai taip pat yra taikomi reikalavimai deklaruotam turtui ir pajamoms, kurie turi atitikti Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme numatytus kriterijus.

Šią iš dalies valstybės kompensuojamą būsto paskolą galima panaudoti ne tik perkant, statant ar perkant ir statant, bet ir rekonstruojant jau turimą būstą.

Minimalus valstybės iš dalies kompensuojamos būsto paskolos terminas – 5 metai. Maksimali tokios būsto paskolos suma:

 • Asmeniui be šeimos – 53 000 eurų.
 • Dviejų ar daugiau asmenų šeimai – 87 000 eurų.
 • Turimam būstui rekonstruoti – 35 000 eurų.
Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo