Ateities sandoris

Ateities sandoris (angl. Future) – tai susitarimas pirkti arba parduoti tam tikrą prekę ar turtą iš anksto nustatyta kaina tam tikru metu ateityje. Ateities sandorių sutartys yra standartizuotos pagal kokybę ir kiekį, kad būtų lengviau prekiauti ateities sandorių biržoje.

Turtas, kuriuo dažnai prekiaujama pagal ateities sandorius, apima tokias prekes kaip grūdai, nafta ir metalai, tokias finansines priemones kaip valiutos ir obligacijos ir net nematerialųjį turtą ar priemones, tokias kaip palūkanų normos ir indeksai.

Ateities sandoriais naudojasi dviejų pagrindinių tipų dalyviai:

  • Apsidraudimo sandorių dalyviai: ateities sandorius jie naudoja rizikai sumažinti arba pašalinti. Pavyzdžiui, ūkininkas gali naudoti ateities sandorį, norėdamas iš anksto užfiksuoti savo derliaus kainą ir taip sumažinti kainų pokyčių rinkoje neapibrėžtumą.
  • Spekuliantai: ateities sandorius jie naudoja norėdami statyti ant kainų pokyčių ir iš to gauti pelno. Pavyzdžiui, prekiautojas gali įsigyti aukso ateities sandorį, jei tiki, kad ateityje aukso kaina kils.

Nors ateities sandoriai gali būti naudojami fiziškai pristatyti pagrindinį turtą (kaip ūkininkas pristato grūdus), dauguma ateities sandorių šiais laikais uždaromi prieš pristatymo dieną arba už juos atsiskaitoma pinigais. Tai reiškia, kad šalys atsiskaito už kainų skirtumą, o ne fiziškai pristato turtą.

Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo