Likvidumas (angl. Liquidity) finansine prasme reiškia, kaip lengvai turtas ar vertybiniai popieriai gali būti paversti grynaisiais pinigais nedarant įtakos jų rinkos kainai. Labai likvidų turtą, pavyzdžiui, akcijas ar didelių valstybių obligacijas, galima greitai ir lengvai parduoti, nedarant didelės įtakos jo kainai. Kita vertus, nekilnojamasis turtas ir ar kitas specializuotas finansinis turtas laikomi mažiau likvidžiais, nes juos parduoti gali prireikti daugiau laiko, o jų kainos gali smarkiai svyruoti.

Likvidumas taip pat taikomas rinkoms. Likvidi rinka yra tokia rinka, kurioje yra daug pasiūlymų ir pirkimų bei didelė prekybos apimtis, todėl dalyviai gali įeiti į pozicijas ir išeiti iš jų su minimaliu kainos sutrikimu.

Įmonėms likvidumas – tai gebėjimas įvykdyti trumpalaikius įsipareigojimus, pavyzdžiui, sumokėti skolas, nesukeliant papildomos finansinės naštos.

Investuotojams likvidumas yra svarbus veiksnys, nes nuo jo priklauso, kaip greitai jie gali pirkti arba parduoti turtą. Tai gali turėti didelės įtakos jų investicijų vertinimui.

Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo