Pasirinkimo sandoris (opcionas)

Pasirinkimo sandoris arba opcionas (angl. Option) yra išvestinė finansinė priemonė, suteikianti turėtojui teisę, bet ne pareigą pirkti arba parduoti pagrindinį turtą iš anksto nustatyta kaina per tam tikrą laikotarpį. Pagrindinis turtas gali būti akcijos, obligacijos, žaliavos, valiutos, indeksai arba palūkanų normos.

Yra dvi pagrindinės pasirinkimo sandorių rūšys:

  • Pirkimo pasirinkimo sandoriai: šie pasirinkimo sandoriai suteikia turėtojui teisę pirkti pagrindinį turtą už vykdymo kainą per tam tikrą laikotarpį. Investuotojai perka pirkimo pasirinkimo sandorius, kai tiki, kad pagrindinio turto kaina didės.
  • Pardavimo pasirinkimo sandoriai: šie pasirinkimo sandoriai suteikia turėtojui teisę parduoti pagrindinį turtą už nustatytą kainą per tam tikrą laikotarpį. Investuotojai perka pardavimo pasirinkimo sandorius, kai mano, kad pagrindinio turto kaina sumažės.

Pasirinkimo sandoriai plačiai naudojami apsidraudimui ir spekuliacijai. Pavyzdžiui, investuotojai gali naudoti pasirinkimo sandorius, norėdami apsaugoti savo portfelį nuo galimo kainos sumažėjimo arba gauti pelno iš pagrindinio turto kainos pokyčių.

Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo