Valiutos kursas

Valiutos kursas (angl. Exchange rate) – tai vienos valiutos vertė kitos valiutos atžvilgiu. Jis rodo, kiek vienos valiutos reikia iškeisti į kitos valiutos vienetą. Pavyzdžiui, jei JAV dolerio ir euro keitimo kursas yra 1.2, tai reiškia, kad norint nusipirkti vieną eurą reikia 1.2 JAV dolerio.

Valiutų kursai atlieka labai svarbų vaidmenį tarptautinėje prekyboje ir investicijose. Laikui bėgant jie kinta dėl įvairių veiksnių, įskaitant palūkanų normas, infliacijos lygį, politinį stabilumą, ekonominius rezultatus ir spekuliacijas.

Yra dvi pagrindinės valiutų kursų sistemų rūšys:

  • Fiksuotasis arba susietasis valiutos kursas: šiuo atveju šalies valiutos vertė yra fiksuota arba susieta su tam tikra kitos valiutos arba valiutų krepšelio (dažnai JAV dolerio, euro arba tokios prekės kaip auksas) verte. Centriniai bankai palaiko šį kursą pirkdami ir parduodami savo valiutą užsienio valiutų rinkoje mainais už valiutą, su kuria ji susieta.
  • Kintamas valiutos kursas: šioje sistemoje valiutos vertė gali svyruoti priklausomai nuo užsienio valiutų rinkos. Valiutos kursą lemia pasiūlos ir paklausos veiksniai rinkoje. Šiandien šią sistemą taiko dauguma didžiųjų ekonomikų.

Valiutos keitimo kursas daro įtaką importo ir eksporto sąnaudoms: esant stipriai valiutai, importas tampa pigesnis, o eksportas – brangesnis, o esant silpnai valiutai – atvirkščiai. Todėl suprasti valiutų kursus labai svarbu tarptautinėje prekyboje dalyvaujančioms įmonėms ir investuotojams ar keliautojams, dirbantiems su užsienio valiuta.

Valiutų kursai realiu laiku ir valiutos skaičiuoklė: Valiutų kursai.

Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo