Finansų rinkoje marža (angl. Margin) gali reikšti skirtumą tarp visos investuotojo sąskaitoje laikomų vertybinių popierių vertės ir brokerio suteiktos paskolos sumos.

Investavimo kontekste marža taip pat gali reikšti skirtumą tarp vertybinių popierių pirkimo ir pardavimo kainos. Iš maržos arba skirtumo tarp šių dviejų kainų makleriai ir rinkos formuotojai dažnai gauna pajamų. Kuo didesnė marža, tuo didesnis galimas tarpininko pelnas, tačiau sandoris brangiau kainuoja prekiautojui arba investuotojui.

Platesniame verslo kontekste marža reiškia skirtumą tarp produkto ar paslaugos pardavimo kainos ir jo savikainos arba bendrovės pajamų ir išlaidų santykį. Yra įvairių maržų rūšių, įskaitant bendrąją, veiklos ir grynąją pelno maržą, kurių kiekviena suteikia skirtingą įžvalgą apie įmonės pelningumą skirtingais gamybos ir paskirstymo etapais.

Galiausiai, prekiaujant išvestinėmis finansinėmis priemonėmis, marža yra užstatas grynaisiais pinigais arba vertybiniais popieriais, kurį prekiautojas turi deponuoti brokeriui arba biržai, kad padengtų dalį arba visą kredito riziką, kylančią jo prekybos sandorio šaliai. Reikalaujamos maržos dydis dažnai priklauso nuo užimamos pozicijos dydžio ir rizikos.

Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo