Diversifikacija

Diversifikacija (angl. Diversification) – tai rizikos valdymo strategija, pagal kurią investicijos paskirstomos įvairioms finansinėms priemonėms, rinkoms ar kitoms kategorijoms, siekiant optimizuoti grąžą ir sumažinti vieno vertybinio popieriaus ar klasės prastų rezultatų poveikį. Pagrindinis diversifikavimo tikslas – sumažinti portfelio vertės svyravimus ir galimą riziką, nes vienų investicijų teigiami rezultatai gali neutralizuoti kitų investicijų neigiamus rezultatus.

Šioje strategijoje pasinaudojama tuo, kad atskiros turto klasės, sektoriai ar vertybiniai popieriai dažnai tuo pačiu metu juda ne ta pačia kryptimi – jų koreliacija gali būti maža arba net neigiama. Gerai diversifikuotą portfelį gali sudaryti įvairių sektorių ir šalių akcijų, obligacijų, žaliavų ir kito finansinio turto derinys.

Nors diversifikavimas gali padėti sumažinti riziką, svarbu atkreipti dėmesį, kad jis neužtikrina pelno ar neapsaugo nuo nuostolių smunkant rinkai. Tinkamas diversifikavimo lygis taip pat gali skirtis priklausomai nuo investuotojo rizikos tolerancijos ir investavimo laikotarpio.

Finero - finansinių paslaugų palyginimas
Logo