Investicinis portfelis

Investicinis portfelis (angl. Investment portfolio) – tai asmeniui ar institucijai priklausančio finansinio turto rinkinys. Šį turtą gali sudaryti akcijos, obligacijos, investiciniai fondai, ETF, nekilnojamasis turtas ir kitos investicinės priemonės. Kiekvienas portfelis yra unikalus ir turėtų būti sudaromas atsižvelgiant į investuotojo tikslus, rizikos toleranciją, laiko horizontą ir finansinę padėtį.

Gerai diversifikuotas portfelis, paskirstytas tarp skirtingų turto klasių ir sektorių, gali padėti sumažinti riziką ir pasiekti stabilesnę grąžą. Pavyzdžiui, kai vieno turto rezultatai yra prasti, kito turto rezultatai gali būti geri ir taip subalansuoti bendrą portfelio rezultatą.

Palaikant investicinį portfelį dažnai tenka jį reguliariai peržiūrėti ir subalansuoti, kad jis atitiktų investuotojo tikslus. Tai gali reikšti, kad reikia išparduoti investicijas iš sektorių, kurių rezultatai yra geresni ir pirkti daugiau investicijų iš sektorių, kurių rezultatai yra prastesni arba koreguoti turto klasių derinį, kai investuotojas artėja prie savo finansinio tikslo arba keičiasi jo rizikos tolerancija.

Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo