Konvertavimas (angl. Exchange) dažniausiai reiškia vienos rūšies valiutos keitimą į kitą. Tai būtina tarptautinei prekybai ir investicinei veiklai, nes šalys paprastai turi skirtingas valiutas.

Valiutos konvertavimas gali vykti įvairiomis aplinkybėmis:

  • Vartotojų sandoriai: į užsienį keliaujantiems asmenims, norintiems atsiskaityti už prekes ir paslaugas, reikia keisti savo šalies valiutą į lankomos šalies valiutą.
  • Verslo sandoriai: tarptautinės įmonės konvertuoja valiutas, kad galėtų sumokėti užsienio tiekėjams arba repatrijuoti užsienyje uždirbtą pelną.
  • Investiciniai sandoriai: investuotojai, perkantys užsienio akcijas ar obligacijas, turi konvertuoti savo šalies valiutą į rinkos, kurioje investuoja, valiutą. Vėliau bet kokią grąžą gali tekti konvertuoti atgal į nacionalinę valiutą.

Bankai, kredito unijos, brokeriai ir interneto platformos paprastai teikia valiutos konvertavimo paslaugas. Svarbu atkreipti dėmesį, kad šios įstaigos gali imti mokestį už šią paslaugą ir gali nesiūlyti tokio paties valiutos keitimo kurso, koks yra realiuoju laiku Forex rinkoje, nes dažnai prideda savo antkainį.

Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo