Pasipriešinimo ir palaikymo lygiai

Techninėje analizėje palaikymo (angl. Support) ir pasipriešinimo (angl. Resistance) lygiai reiškia kainų taškus grafike, kurie paprastai veikia kaip kliūtys, neleidžiančios turto kainai judėti tam tikra kryptimi.

  • Palaikymo lygis: tai kainos lygis, kuriame krentanti turto kaina paprastai randa palaikymą. Tai reiškia, kad labiau tikėtina, jog kaina „atšoks” nuo šio lygio, o ne jį pralauš. Tačiau, kai kaina šį lygį pralaužia tam tikru dydžiu, tikėtina, kad ji toliau kris, kol ras kitą palaikymo lygį.
  • Pasipriešinimo lygis: tai kainos lygis, kuriame kylanti turto kaina patiria pasipriešinimą. Šiuo atveju labiau tikėtina, kad kaina „atsitrauks”, o ne įveiks pasipriešinimo lygį. Tačiau jei kainai vis dėlto pavyks įveikti pasipriešinimo lygį tam tikru dydžiu, tikėtina, kad ji toliau kils, kol susidurs su kitu pasipriešinimo lygiu.

Šie lygiai egzistuoja dėl rinkos psichologijos bei pasiūlos ir paklausos. Palaikymo ir pasipriešinimo lygiai ne visada yra tikslūs. Paprastai tai yra zona, apimanti nedidelį kainų intervalą. Palaikymo ir (arba) pasipriešinimo lygiai padeda nustatyti galimus taškus, kuriuose kaina gali pakeisti kryptį.

Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo