Sindikatas (angl. Syndicate) reiškia asmenų, įmonių, bankų ar finansų įstaigų grupę, kuri susivienija tam, kad bendrai įvykdytų didelį sandorį, kurį jiems būtų sunku arba neįmanoma įvykdyti atskirai. Sindikacija paskirsto su sandoriu susijusią riziką grupės nariams ir leidžia kiekvienam dalyviui prisidėti prie sandorio pagal savo kompetencijas.

Vienas iš dažniausių sindikatų pavyzdžių finansų srityje yra investicinė bankininkystė, kai bankų sindikatas susivienija, kad pasirašytų ir išplatintų naują vertybinių popierių (pvz., akcijų ar obligacijų) emisiją rinkoje, dažnai pirminio viešo siūlymo (IPO) metu. Tai padeda paskirstyti riziką, susijusią su didelės vertybinių popierių sumos pasirašymu ir užtikrina, kad visa emisija būtų parduota investuotojams.

Tačiau sindikatai gali būti sudarome ir kitose srityje:

  • Draudimo srityje sindikatai sudaromi didelėms arba rizikingoms draudimo sutartims apdrausti.
  • Nekilnojamojo turto srityje sindikatai dažnai sudaromi siekiant sutelkti lėšas investicijoms į didelės vertės nekilnojamąjį turtą ar plačios apimties plėtros projektus. Kiekvienas investuotojas įneša kapitalą ir dalijasi projekto pelnu ir nuostoliais.
Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo