Diskontas (angl. Discount) reiškia nuolaidą – kainos arba vertės sumažinimą. Ji gali būti taikoma įvairiomis aplinkybėmis:

  • Nuolaida kainai: tai dažniausiai pasitaikanti nuolaidos forma, kai pardavėjas sumažina produkto ar paslaugos pardavimo kainą, kad padidintų pardavimus.
  • Diskonto norma: tai finansinis terminas, vartojamas įvairiomis aplinkybėmis. Pavyzdžiui, centriniai bankai diskonto normą naudoja kaip palūkanų normą, taikomą komerciniams bankams už paskolas. Investicijų analizėje diskonto norma yra palūkanų norma, naudojama diskontuotų pinigų srautų (DCF) analizėje, siekiant nustatyti dabartinę būsimųjų pinigų srautų vertę.
  • Obligacijų diskontas: jei obligacija parduodama už mažesnę kainą negu jos nominalioji (nominalioji) vertė, sakoma, kad ji parduodama su diskontu. Skirtumas tarp nominaliosios vertės ir pirkimo kainos yra obligacijos diskontas. Taip dažnai atsitinka, kai obligacijos atkarpos norma yra mažesnė už ekonomikoje vyraujančias palūkanų normas.
  • Diskontavimas: tai finansinė sąvoka, naudojama būsimųjų pinigų srautų dabartinei vertei nustatyti. Ji atspindi idėją, kad šiandien turimi pinigai yra vertingesni už tą pačią sumą ateityje dėl jų potencialaus gebėjimo uždirbti.
  • Prekybinės nuolaidos: tai prekių ar paslaugų kainos sumažinimas, dažnai naudojamas B2B sandoriuose.

Visais atvejais dėl diskonto sumokama arba gaunama mažesnė suma. Tai labai svarbi sąvoka daugelyje finansų sričių, įskaitant investavimą, mažmeninę prekybą ir skolinimą.

Finero - finansai, verslas, paslaugų palyginimas
Logo